Rozhovor 27/03/2019

Exkluzivní rozhovor s Jiřím Černým, nejen na téma podnikání na chráněném trhu práce

Ing. Jiří Černý, generální ředitel družstva Ergotep přijal naše pozvání k dalšímu rozhovoru, tentokrát však nezvykle ve třech. Spolu s moderátorem zpovídal hosta Bc. Petr Herynek, na téma sociální podnikání a fungování Ergotepu, družstva invalidů.

 

Tentokrát v rozhovoru zjistíme, jak funguje podnikání na chráněném trhu práce.

„Věděli jste, že?

Ing. Jiří Černý původně vystudoval ČVUT v Praze, přesněji stavební fakultu? Proto také dohlížel na stavbu sociálního bydlení BOSNA, na které se Ergotep podílel.”

V čem je výjimečné sociální podnikání, jaké jsou jeho podmínky a v čem se liší od podnikání na běžném trhu práce? Jak pečovat o své zaměstnance, vzdělávat je, pracovat na jejich kariérním růstu a tím také podnik samotný rozvíjet? Dozvíme se zajímavé informace o integrační personalistice, fungování Sociální služby-sociální rehabilitace, ale také speciálních potřebách, které zaměstnanci OZP mají.

S kým Ergotep spolupracuje a buduje své partnerství, na jakých principech? V neposlední řadě se zaměříme na propojení chráněného trhu práce spolu se speciálními školami, které je velmi důležité pro získávání a péči o potencionální, tedy budoucí zaměstnance. Na to vše odpovídá Ing. Jiří Černý.

Autor: Kolektiv ISP21.cz

Metodika Ergoprogress

„Inovativní návod, jak provozovat efektivní integrační sociální podnik segmentu osob se zdravotním postižením."