8 hodin v práci? To nedám!

Aklimatizovat se v zaměstnání není vůbec jednoduché, ať máme na mysli zdravého člověka či člověka s hendikepem. V tomto momentu nastávají zásadní rozdíly, o kterých se chci zmínit. Zdravý jedinec začíná fungovat daleko rychleji, jeho výkon bývá zpočátku také lepší oproti člověku s hendikepem. Toto tvrzení však není pravidlem, záleží na každém z nás.

Zaměstnání s hendikepem.
Ilustrační snímek | foto: freepick.com

V případě, že mám hendikep, mám omezený výběr zaměstnání a musím vyvinout více úsilí, zajímat se o možnosti. Určitě bych zpočátku doporučil zejména absolventům s hendikepem, výběr podniku, který se již nějakým způsobem o takové lidi zajímá, zaměřuje se na tuto skupinu a některé již zaměstnává. Jeho zkušenosti pro nás mohou být velkou výhodou. Pokud nevíte, u jakých podniků hledat, doporučuji sociální podniky. Určitě to stojí za to, nevzdávat to, hledat cesty, řešení, způsob, určitě to dopadne! Osobně jsem také dlouho zaměstnání nemohl získat, ale podařilo se. Pokud vás to zajímá, podívejte se na můj první blog Vzdělání je jedna věc, uplatnění na trhu práce věc druhá.

Pro mnohé je představa osmihodinové pracovní doby možná nepředstavitelná. Máte nějaký zdravotní problém, který vám takovou dobu pracovní činnosti neumožňuje? Máte jiný problém? Opět vám mohu nabídnout řešení, jak na to! Máme pro vás připravený e-book s tematickým názvem 8 HODIN V PRÁCI? TO NEDÁM! Stáhněte si jej a dozvíte se mnoho zajímavých informací.

8 hodin v práci? To nedám!

Stáhněte si e-book zdarma a zbavte se pochybností o tom, zda zvládnete získat práci.

Zajímá vás, o čem vlastně tentokrát píšeme? Je to naprosto jednoduché, toto téma jsem již zmiňoval. Naším tématem je INTEGRAČNÍ PERSONALISTIKA, kterou u nás využíváme. Pracuji v integračním sociálním podniku, který zaměstnává téměř 300 lidí z toho bezmála 85 % hendikepovaných. Aby každý z nás mohl fungovat a plnit si v zaměstnání své povinnosti, potřebuje k tomu nějak uzpůsobit podmínky. Zmiňoval jsem zdravého člověka, který začíná fungovat dříve a lépe, ale u hendikepovaných to většinou tak není. Samozřejmě, opět se bavíme o stupni postižení, hendikepu, které dotyčný člověk má. Nejlepší bude, když uvedu konkrétní příklad sám na sobě. Nastoupil jsem do zaměstnání v loňském roce. Většinu zmiňovaných bodů jsem si prošel také.

První otázkou po mém nástupu byla PRACOVNÍ DOBA, jinak řečeno VARIABILITA ÚVAZKU. Jistě dost zásadní otázka, budu pracovat na 4, 6 nebo 8 hodin? Musíme nějak začít. Nejdříve jsem měl 6 hodinovou pracovní dobu, v současnosti funguji 8 hodin. Dalšími podpůrnými prostředky je ROZMANITOST POZIC, HYGIENA PRACOVIŠTĚ, PODPORA LEKTORA či MENTORA. V našem e-booku se zároveň dozvíte, co je cílem celého procesu integrační personalistiky. Více vám nebudu v tuto chvíli prozrazovat.

Stáhněte si náš e-book 8 HODIN V PRÁCI? TO NEDÁM! Uvidíte, že to zvládnete. Já jsem to zvládl taky, tak proč ne vy? V tomto ohledu je však výzva také pro podnikatele. Nikde není psáno, že člověk s hendikepem nemůže být stejně dobrý jako zdravý zaměstnanec. Ani podnikatel se nesmí bát práce s OZP, aplikovat integrační personalistiku a hendikepované zaměstnávat. Tento názor platí v obou směrech, ani OZP člověk se nesmí bát práce. Zkuste to a podělte se se mnou o své zkušenosti a postřehy. Jistě se mám ještě co učit.

Metodika Ergoprogress

„Inovativní návod, jak provozovat efektivní integrační sociální podnik segmentu osob se zdravotním postižením."