Reportáž 20/06/2023

Cesta za snem

„To jsem vždycky chtěl/a dělat…“ Je vám tento povzdech povědomý? A proč jste to tedy nikdy nezkusil/a? Překážky mohou být různé. Naše osobní cesta za snem se odehrává každý den.

Sázení stromků Jíloviště u Prahy
Sázení stromků Jíloviště u Prahy | Foto: Cesta za snem

Spolek s názvem Cesta za snem vytváří prostředí, kde své každodenní sny, výzvy a nadšení můžete společně sdílet. Přidat se může každý. Vzájemně si darujete to opravdu nejcennější. Vlastní čas. Všichni bez rozdílů a bez předsudků. Nezáleží na tom, jestli někdo sedí na vozíku, nemá nohu, má jiné omezení nebo je zcela zdravý. Sport a pohyb v jejich pojetí je tady pro každého. Je to radost, možnost potkávat nové lidi, inspirovat se navzájem, získávat nové zkušenosti, naučit se být otevřený světu kolem nás.

Cesta za snem kupříkladu zasadila 2 222 stromů, co strom, to kilometr v sedle kola; na galavečeru proměnila sport v eleganci a pohybem podpořila děti v dětských domovech i aktivní seniory.

Tým tvoří amatéři, nadšenci i lidé, kteří se právě rozhodli, že vstanou z gauče a něco ve svém životě změní. Podporují se navzájem. Být v pohybu a žít aktivně. Být tady pro rodinu, pracovat, učit se, cestovat, bavit se. Mrkněte na jejich kalendář pojektů/akcí.

Více na Cesta za snem.cz

Sestavila: Pavlína Herynková

Metodika Ergoprogress

„Inovativní návod, jak provozovat efektivní integrační sociální podnik segmentu osob se zdravotním postižením."