Aktuality 16/03/2020

Ze sociálního světa #55 | O hygieně práce, nevidomé lyžařce a vozících nové generace

E-book na hygienu práce a pracovního prostředí, rozhovor s lyžařkou bez zraku, Fond Kaufland věnuje peníze Světlušce, nová značka Raeda, rekonstrukce léčebny Vesna a happening na podporu kampaně Vlakem bez bariér. To jsou témata dnešních aktualit. Vítejte.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Petra Mžourková

1) Hygiena práce a pracovního prostředí

Hygiena práce je obor, který se úzce váže na bezpečnost a ochranu zdraví při práci. Rizikových faktorů v pracovním prostředí je mnoho a závisí na daném zaměření každého podniku. Pokud se chcete inspirovat a prověřit si znalosti z tohoto oboru, pak si stáhněte náš nový e-book.

2) Bez zraku na lyžích a stovkou ze sjezdovky

Minulý týden jsme si na našem portálu představili reality show s názvem Lvice 2020. Nyní se zaměříme na jednu z členek, která patří mezi nejúspěšnější hendikepované sportovkyně v Česku. Anička má trubicové vidění. Běžný člověk vidí periferně 180 stupňů, ona jen 4. Přesto má dvě medaile z paralympijských her a titul mistryně světa ve sjezdovém lyžování. Její fascinující příběh naleznete na Youtube.

3) První peníze z Fondu Kaufland míří ke svým příjemcům

První část výtěžku z vánoční sbírky Fondu Kaufland, v které zákazníci této obchodní sítě darovali Světlušce 10 milionů korun na podporu těžce zrakově postižených, již putuje ke svým prvním příjemcům. O jaké částky se jedná a jak vše probíhá, se dočtete na webu Světlušky.

4) Už jste slyšeli o značce Raeda?

Raeda je novou českou značkou, která nabízí zajímavé brašny a mnohé další produkty i služby nejen hendikepovaným. Na jejich sortiment se můžete podívat na oficiálním webu Raeda.

5) Léčebnu Vesna mění rekordní investice

Italové se rozhodli postavit za obrovské peníze dětskou léčebnu Vesna v Janských Lázních. Ta nyní prochází rekonstrukcí a to zatím největší v její historii. Na fotografie se můžete podívat v Krkonošském Deníku.

6) Happening na podporu kampaně Vlakem bez bariér

Kampaň s názvem Vlakem bez bariér s výzvou Vládě ČR, která požaduje závaznou koncepci celkového odstranění bariér při cestování vlakem s jasně určenými termíny dokončení, o čemž jsme psali v aktualitách nedávno. Fotografie z happeningu naleznete na Facebooku Asistence.

Novinky sestavil: Martin Alt