Aktuality 04/03/2020

Reality show Lvice 2020 postaví hendikepované ženy před životní výzvy

Seriál s prvky reality show s názvem Lvice 2020 je postaven na 10 handicapovaných ženách, které během deseti dnů podstoupí intenzivní program plný výzev a adrenalinových zážitků. Jejich cílem ale není pouze dokázat, že handicapovaná žena může být stejně krásná, odvážná a silná, jako žena bez handicapu. Lvice vše podstoupí pro malá Lvíčata, handicapované děti.

Účastnice projektu Lvice 2020.
Účastnice projektu Lvice 2020. | foto: Cesta za snem

Za projektem stojí nezisková organizace Cesta za snem, která pořádá během roku řadu sportovních a společenských akcí, na kterých společně tráví aktivně čas zdraví i handicapovaní. „Rozhodli jsme se ukázat ženy, které si doslova vybojovaly svůj život a rozhodly se svůj stav nebrat jako tragédii. I bez nohy nebo ruky se dá sportovat, ale hlavně třeba vychovávat děti a dál se radovat ze života. Deset z nich překoná své strachy v nejrůznějších výzvách s jasným cílem – pomoci druhým,“ říká Tomáš Pchálek, autor projektu.

Projekt má dát nahlédnout do života žen s různými druhy handicapu. „Sám sedím na vozíku a vím, že mě okolí mnohdy vnímá s lítostí nebo mě podceňují. Chceme veřejnosti ukázat, že lidi s handicapem by měli vnímat jako sobě rovné. Bez lítosti nebo předsudků,“ říká Heřman Volf, zakladatel organizace Cesta za snem. Projekt jde ale ještě dál. Organizátoři zřídili transparentní sbírkový účet a pozornost, kterou projekt už nyní sbírá, chtějí využít na podporu deseti handicapovaných dětí, malých Lvíčat. Jsou to děti, které se od narození musí prát se životem víc, než jejich zdraví kamarádi, a přesto zvládají vynikat v různých sportech.

Z vybrané částky pořídí Cesta za snem každému Lvíčeti speciální rehabilitační stroje přímo k nim domů. Jedná se o multifunkční trenažér tří sportů (běžky, veslování, pádlování) GAMMA I. a trenažér para cyklistiky handbike ALPHA EVO II. Ty jim usnadní každodenní cvičení a pomohou jim získat, co největší soběstačnost.

Jednotlivé epizody 20dílné charitativní reality show Lvice 2020 budou postupně zveřejňovány na sociálních sítích od 26. dubna 2020. Ačkoliv do premiéry první epizody zbývají ještě dva měsíce, lidé již začali přispívat na transparentní účet celonárodní sbírky na pomoc Lvíčatům. V současnosti se podařilo vybrat už více, než 200 tisíc korun z plánované cílové částky 1 milion korun.

Více informací o projektu a sbírce najdete na www.lvice2020.cz

Autor: Tým spolku Cesta za snem