Reportáž 18/12/2023

Šťastné Vánoce si zaslouží každé dítě

Obecně prospěšná společnost Zajíček na koni spustila svůj projekt Ježíškem po celý rok, v němž plní vánoční přání dětem ze sociálně slabého prostředí a dětem s handicapy. Projekt byl prvním „Ježíškem“ v Čechách a na Slovensku, od jeho počátku se jedná o česko-slovenský projekt. Každé dítě z projektu Ježíškem po celý rok znají pracovníci osobně
Na webu Ježíškem po celý rok jsou k přečtení autentické příběhy jednotlivých dětí, o které se organizace stará. Každý příběh je aktuální, protože pracovníci organizace jsou ve stálém kontaktu s jednotlivými rodinami, znají situaci v rodině a ke klientům přistupují individuálně.

Aktuálně ze sociálního světa. | zdroj: https://jezisek.zajiceknakoni.cz/

Staňte se Ježíškem právě VY.

Na webu Ježíškem po celý rok najdete skutečná dětská přání, od knih, přes panenky, jízdní kola až po mobilní telefony a notebooky, které starší děti potřebují ke školní výuce, a které jim rodiče nemohou koupit. Jsou tu i finanční dary v podobě příspěvků na sportovní kroužky, zimní pobyty na horách, nebo letní tábory.

Jak se zapojit?

Stačí jen na stránkách Ježíškem po celý rok vybrat dítě, kterému se stanete Ježíškem. Poté zakliknout zvolený věcný, nebo finanční dar a stránka vás automaticky informuje a intuitivně navede k dalšímu kroku. Věcné dary je možné předat osobně v pražské kavárně AdAstra, kterou organizace Zajíček na koni provozuje, nebo zasláním na adresu Ježíškovy pomocnice. Finanční dar lze darovat skrze portál Darujme.cz. Samozřejmostí je potvrzení o daru, které bude dárci vystaveno, dary je také možné odečíst z daní.

Pro více informací o projektu Ježíškem po celý rok kontaktujte koordinátorku projektu Helenu Krejčíkovou na telefonním čísle 774 402 474, nebo emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sestavila: Pavlína Herynková

Metodika Ergoprogress

„Inovativní návod, jak provozovat efektivní integrační sociální podnik segmentu osob se zdravotním postižením."