Reportáž 17/08/2022

Proč byste měli znát skupinu sociálních podniků Etincelle?

Sociálních podniků působí v Čechách poměrně velké množství. Slyšeli jste již o skupině sociálních podniků, která vystupuje pod jménem Etincelle? Pojďme si je představit.

Členové skupiny sociálních podniků
Členové skupiny sociálních podniků. | foto: Etincelle

Hlavním posláním skupiny sociálních podniků Etincelle je podporovat lidi se zdravotním postižením, především tím mentálním, při cestě zpátky do života. Díky tomu chtějí ukázat dalším podnikům, že lidem se zdravotním hendikepem stačí poskytnout příležitost.

Etincelle, pod kterou patří občanské sdružení stejného názvu, dále pak také organizace Startujeme, o. p. s., Twin Catering, s. r. o. a Dělníci, s. r. o. a v neposlední řadě i Etincelle úklidová, s. r. o., má více jak 200 zaměstnanců a působí především ve Středočeském kraji. Její portfolio je však poměrně rozmanité.

Tato skupina sociálních podniků má pod sebou řemeslnou pekárnu a síť pekařství U Dvou rohlíků v Kladně, provozuje bistra, kavárny a catering Mezi řádky, praží vlastní kávu v šumavské pražírně Café Etincelle, vyrábí psí sušenky. Etincelle má také vlastní farmu v Ledcích, kde pěstuje ovoce, zeleninu, bylinky a chová zvířata. Na Šumavě provozují penzion a bistro Mezi lesy. Mají také vlastní prádelnu a jejich úklidové týmy uklízí veřejná prostranství a zeleň.

To však není vše. V rámci projektu O KROK pracují na tom, aby na otevřeném trhu práce mohli víc pracovat lidé s hendikepem. Díky tomu jsou držiteli ocenění EY společenský podnikatel roku 2018. Ve všech provozech dávají příležitost pracovat lidem se zdravotním hendikepem.

Chcete se o této skupině dozvědět ještě více? Navštivte webové stránky etincelle.cz další informace z jejich rozsáhlého portfolia.

Autor: Martin Alt

Metodika Ergoprogress

„Inovativní návod, jak provozovat efektivní integrační sociální podnik segmentu osob se zdravotním postižením."