Reportáž 13/01/2021

Potrénujte paměť ve Fitku pro mozek

Lidé navštěvují fitness centra, aby posílili své tělo a svaly, ale málokdo ví, že podobným způsobem je možné posílit také mozkové funkce, jakými jsou paměť, pozornost nebo logika. Často se nám může stát, že si najednou nemůžeme vybavit nějaké konkrétní slovo nebo si nejsme jistí, zda jsme při odchodu z domu zamkli dveře. Když mozek necvičíme a nenamáháme, jeho výkonnost po čase může klesnout. Pro účely takového tréninku je zde právě Fitko pro mozek.

Fitko pro mozek
Fitko pro mozek | foto: Archiv Botumy

Fitko pro mozek nabízí široké spektrum kognitivně-rehabilitačních aktivit, které využívají nejrůznější metody a nástroje tréninku, jako například Happy Neuron, Logico Piccolo nebo metodu tužka-papír. Možná vám tyto názvy nic neříkají, ale od toho jsou na místě odborníci na slovo vzatí. Za projektem Fitka totiž stojí ostravský sociální podnik Botumy, jehož krédem je dávat druhou šanci lidem i věcem.

„Fitko pro mozek bylo vytvořeno v našem Centru trénování paměti, kam mohou docházet nebo programy využívat primárně lidé s doporučením neurologa nebo psychiatra. Fitko je určeno zejména pro lidi, kteří uvítají i jiný způsob relaxace, než procvičování těla. Fitko nabízí třeba kreativní kresbu, malbu, arteterapii, muzikoterapii. Záleží, co si člověk vybere nebo ho zajímá. Objednávají si nás také podniky, obce a pracujeme i se seniory”, řekla v našem nedávném rozhovoru Jaroslava Saidlová, jednatelka Botumy.

Jak takové cvičení může vypadat? Podívejte se na video z pořadu Dobré ráno, kde zástupci projektu vysvětlují podrobnosti.

Autor: Martin Alt

Metodika Ergoprogress

„Inovativní návod, jak provozovat efektivní integrační sociální podnik segmentu osob se zdravotním postižením."