Reportáž 23/01/2024

Pomoc přichází na čtyřech tlapkách

Představujeme organizaci Helppes

Helppes pomáhá osobám s nejrůznějšími druhy hendikepů na jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů. Organizace Helppes poskytuje zcela komplexní soubor souvisejících služeb – od zaškolení žadatele o speciálně vycvičeného psa, přes jeho výuku a proškolení, předání psa a secvičení se psem, až po následný servis po celou dobu aktivní služby psa. To vše pomocí profesionálního týmu nejen odborníků na výcvik psů, ale i pracovníků s odborným vzděláním pro práci s osobami se zdravotním postižením. Služby jsou poskytovány v souladu s mezinárodními standardy, které kladou ty nejvyšší nároky na všechny pracovníky, spolupracovníky i dobrovolníky.

Helppes pomáhá osobám s nejrůznějšími druhy hendikepů na jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů.
Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené, o.p.s. | Foto: Helppes

Cesta k pomoci

Celé to začíná nákupem malého štěňátka a jeho výchovou v opatrovnické rodině, a poté speciálním výcvikem, který trvá v průměru 8 měsíců. Už pořízení samotného kvalitního štěněte není žádnou levnou záležitostí. Zajištění dostatečného počtu kvalitních štěňat je zárukou, že lidé s postižením se svého vysněného pomocníka dočkají, co nejdříve.

S podporou finanční nebo v roli vychovatele jednoho z roztomilých štěňátek můžete přinést, v podobě asistenčního psa, lásku, sebevědomí a naději někomu, kdo to opravdu potřebuje.

Více informací na portále helppes.cz nebo mrněte virtuální prohlídku či helppes-video.

Sestavila: Pavlína Herynková

Metodika Ergoprogress

„Inovativní návod, jak provozovat efektivní integrační sociální podnik segmentu osob se zdravotním postižením."