Reportáž 15/08/2023

Letní zážitky i pro děti s handicapem! Zajíček na koni, letní sezóna terapeutických jízd ve zrenovované jízdárně pokračuje

Sezóna letních aktivit pro děti s handicapem i ze sociálně slabých rodin, jízdárna v Hostivaři, kde probíhají terapeutické jízdy na koních i příměstské tábory. Do úpravy jízdárny i přilehlé tréninkové louky se zapojili zaměstnanci společnosti Provident Financial, iniciátoři projektu Neviditelní, který nabízí pomocnou ruku ohroženým skupinám právě prostřednictvím Zajíčka na koni a další neziskové organizace. Od vedení Providentu Zajíček převzal také finančním dar v hodnotě 100 000 Kč, který putuje mimo jiné, právě na podporu letních aktivit pro děti. 

Aktuálně ze sociálního světa. | zdroj:https://www.zajiceknakoni.cz/
Aktuálně ze sociálního světa. | zdroj:https://www.zajiceknakoni.cz/

S přípravou na novou sezónu pomohli dobrovolníci

Jednou ze služeb, které Zajíček svým klientům nabízí, jsou terapeutické a výcvikové jízdy na koních. Handicapované i jinak znevýhodněné děti každé úterý dochází na terapeutické lekce, které probíhají pod dohledem cvičitele v jízdárně v Praze 10 Hostivaři. Právě tam nedávno proběhla tolik potřebná obnova, na kterou pro nedostatek kapacit během roku nezbývá čas. Do pomoci se zapojili zaměstnanci společnosti Provident Financial i s kolegy z Creditea. Skupina dobrovolníků pod dohledem zaměstnanců Zajíčka pomohla nejen s důkladným úklidem stájí a renovací venkovního vybavení, ale podílela se také na přípravě výběhů pro koně, budování nových ohrad i sekání přilehlé louky. Ta se každoročně stává dějištěm příměstských táborů, které Zajíček pro děti organizuje. Během odpoledne se firemní dobrovolníci seznámili i s terapeutickou praxí a pomáhali aktivně při práci lektorů s dětmi. „Bylo skvělé vidět tu radost a nadšení dětí, které si i navzdory svému handicapu sebevědomě sedají na koně a užívají si každou minutu strávenou na koňském hřbetu. Určitě nemluvím jen za sebe, když řeknu, že to pro nás po náročné práci byla ta největší odměna,“ shrnuje svůj zážitek dobrovolnice Veronika ze společnosti Provident Financial.

Finanční podpora zajistí léto plné zážitků znevýhodněným dětem a jejich rodinám

Finanční dar 100 000 Kč, který ředitelka neziskové organizace Markéta Šulcová převzala od Viktora Boczána, generálního ředitele Provident Financial, poputuje právě na podporu letních aktivit pro děti. „Se Zajíčkem na koni naše společnost spolupracuje již 10 let a již tři roky jsme partnery v projektu Neviditelní, který usiluje o sociální i finanční začleňování znevýhodněných skupin obyvatel. Chceme zlepšit život lidem, kteří si zaslouží pomoc, ale společnost je přehlíží. Jsem rád, že naše fyzická práce i finanční pomoc směřují přesně tam, kde jsou potřeba, tedy přímo k Neviditelným a jejich rodinám,“ uvedl Viktor Boczán.
Zajíček na koni je partnerem projektu Neviditelní, jehož iniciátorem je právě společnost Provident Financial a podílí se na něm Centrum ekonomických a tržních analýz, Spotřebitelské fórum i řada terénních neziskových organizací. „Jsme moc rádi, že můžeme být součástí projektu, který upozorňuje nejen na problémy našich klientů, ale všímá si významu a potřeby naší práce. Tím spíš oceňujeme, že Neviditelným opravdu pomáhá – finančně i manuální prací,“ vysvětlila Markéta Šulcová, ředitelka Zajíčka na koni.

O Zajíčkovi na koni

Bezmála 20 let pomáhá sociálně slabým rodinám a zařízením pečujícím o děti a mladistvým i dospělým s duší dítěte ze znevýhodněných skupin obyvatel. Organizuje volnočasové aktivity se zvláštním zaměřením na integraci a zaměstnává je ve své tréninkové kavárně Café AdAstra. Více informací naleznete na zajiceknakoni.cz.

Metodika Ergoprogress

„Inovativní návod, jak provozovat efektivní integrační sociální podnik segmentu osob se zdravotním postižením."