Reportáž 27/07/2022

Festival na vozíku? Festival Rock for People nemá s tím! žádný problém

Léto je v plném proudu a s ním i vlna festivalových dýchánku. Jedním z nich byl i festival Rock for People, který se tradičně konal na letišti v Hradci Králové.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Rock for People

Největší zástupci světové rockové hudby se sešli na jednom místě, aby společně oslavili již 26. ročník. Jedinečnost tohoto festivalu nemůže nikdo popřít a to v mnoha směrech. Jedna z nich je například společenská odpovědnost, která se stala každoroční tradicí. I tento rok přivítal přes 100 vozíčkářů.

Protlačit se nadšeným davem do předních řad na oblíbenou kapelu, nejde zrovna jednoduše. Zvlášť, když jste na invalidním vozíku. Vidíte samou ruku, samou nohu, ale kapela je v nedohlednu. Pořadatelé z Rock for People jsem si toho moc dobře vědomi a i tento rok připravili festival tak, aby si ho užil opravdu každý. Hlavní cesty jsou asfaltové a rozprostírají se po celém areálu, takže přesun z místa na místo byl mnohem jednodušší. Samotnou hudbu si vozíčkáři mohli užít plnými doušky, jelikož na dvou hlavních pódiích byly připravené vyvýšené plošiny, které umožnily plnohodnotný výhled až na samotný koncert. Ve spolupráci se sportovní klubem vozíčkářů, byla připravená chill zóna, kde se mohli občerstvit a odpočinout. Pro bezstarostnou hygienu byla součástí chill zóny také bezbariérová sprcha, kterou mohli vozíčkáři využít. Po celém areálu se navíc nacházely také bezbariérové toalety.

Ten kdo přijel autem, mohl svého čtyřkolového parťáka bezpečné nechat ve VIP zóně, která pro držitele průkazu ZTP/P byla zdarma.

Rock for People se stává pro vozíčkáře rok od roku oblíbenější. Důkazem je fakt, že letošní festival navštívilo až 100 vozíčkářů a na koncert Ivana Mládka přijelo také přibližně 100 hradeckých seniorů. Festival Rock for People s těmito činy dává najevo, že hudba je pro každého a sbližuje společnost jako takovou.

Autor: Josef Žabka

Metodika Ergoprogress

„Inovativní návod, jak provozovat efektivní integrační sociální podnik segmentu osob se zdravotním postižením."