Aktuality 07/12/2020

Ze sociálního světa #93 | O sociálním podniku Botumy, Adventních koncertech ČT a organizaci Pferda

O neziskovkách bojujících během koronakrize, Adventních koncertech České televize, sociálním podniku Botumy, organizaci Pferda a vánoční náladě v chráněném bydlení. To jsou témata dnešních aktualit.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Jana Škývarová, DiS.

1) Neziskovky bojují o přežití

Charity i neziskové organizace se v době koronakrize obávají o přežití. S přibývající prací jim stoupají také náklady a nejsou si jistí, zda je v příštím roce města podpoří. Ta zatím tvrdí, že peníze budou. Podrobnější informace se dočtete v Hospodářských novinách.

2) Adventní koncerty pomáhají

Tradiční Adventní koncerty České televize podporují již třicet let neziskové organizace, díky čemuž rozdělily nemalé částky. Letošní, jubilejní ročník dobročinné sbírky doplní mimořádný, pátý koncert na podporu neúplných rodin. Koncerty se vysílají standardně o adventních nedělích. Bonusový koncert poté zazní v sobotu před Štědrým dnem. Podrobnosti na webu ČT24.

3) Čím se zabývá Botumy?

„Dáváme druhou šanci lidem i věcem!“, zní motto sociálního podniku Botumy, o kterém jsme v minulosti již psali v našem rozhovoru. Nyní se za podnikem podíval také portál České sociální podnikání a zjistil o jeho členech nové informace v dalším rozhovoru.

4) Pferda vítězem akceleračního programu

Velká gratulace patří organizaci PFERDA, která pomáhá lidem s postižením žít běžným životem. Pferda vyhrála, jak hlavní cenu, tak i cenu veřejnosti v akceleračním programu FRIN 2020. O jaký program se jedná, se dozvíte na webu Zaměstnaný region.

5) Vánoční dekorace z chráněného bydlení

Obyvatelé chráněného bydlení Naděje Zlín již prožívají vánoční náladu naplno. Začali totiž vyrábět dekorace na Vánoce. Použili modelovací hlínu a vytvořili malé svícny ve tvaru domečků a ozdoby na stromeček. Foto z příprav si můžete prohlédnout ve Zlínském Deníku.

6) Složitá práce během koronakrize

Jak těžké je podnikat v době koronakrize, popisuje v článku pro Strakonický Deník Ivana Kadochová, jednatelka sociálního podniku Stejika. Jak se jim daří a zda jim pomůže rozvolnění, se dozvíte v rozhovoru.

Novinky sestavil: Martin Alt