Aktuality 23/11/2020

Ze sociálního světa #91 | O plošném testování a podporách během koronakrize

O plošném testování sociálních služeb, pomoci zavřené kavárně, podpoře od Nadace VIA, službách pro hendikepované cestující, informacích o podporách během koronakrize a ošetřovném pro rodiny s hendikepovanými dětmi. To jsou nejnovější zprávy ze sociálního světa.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: archiv Květná Zahrada, z.ú.

1) Testování sociálních služeb

V domovech pro seniory a dalších sociálních zařízeních je zavedeno plošné testování na nákazu koronavirem. Mnohé služby však stále čekají na antigenní testy, které stále nedorazily. Situaci popisuje článek na webu Českého rozhlasu.

2) Pomoc zavřené kavárně

Kavárna v Náchodě dostala další šanci, díky výzvě, během které si stačí zakoupit kávu, pozvat na ni kamaráda nebo klidně i neznámého člověka a pomoz tak podniku, ve kterém pracují lidé s hendikepem. Více v reportáži na Facebooku ČT24.

3) Podpora od Nadace VIA

Nadace VIA podpořila 18 sociálních podniků v boji s následky koronakrize. O jaké podniky se jednalo a jak podpora probíhá, se dozvíte na oficiálním webu Nadace.

4) Služby pro cestující na vozíku

České dráhy nabízí kromě bezbariérové přepravy nově také možnost bezplatné asistence při cestování vlakem. Asistent každému pomůže například s odbavením, doprovodem do stanice a nástupem a výstupem z vlaku. Více informací na webu Českých drah.

5) Jaké podpory čerpat během koronakrize?

V naší nové sekci Covid InfoServis se můžete dozvědět zásadní informace, jak čerpat podporu během koronakrize. Nově jsou v sekci také nejčastěji kladené dotazy, které naleznete na našem webu v dolní části.

6) Dosáhnou na ošetřovné?

Oproti první vlně koronakrize je nyní situace jiná také pro rodiny s postiženými dětmi. Některé z nich totiž na podzim nedosáhnou na ošetřovné. Upozorňuje na to v článku portál Seznam zprávy.

Novinky sestavil: Martin Alt