Aktuality 04/03/2019

Ze sociálního světa #5

Sociální svět nikdy nespí, proto i další týden přinesl zajímavé novinky. Mohly by vás zajímat informace o dávkách pro zdravotně postižené, změnách v ochranné známce Práce postižených, charitativním kabaretu a spoustě dalších.

Ze světa sociálního podnikání
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: ISP21

1) Jak zdravotně postižení získají dávky od státu

Stát pomáhá zdravotně postiženým například s úhradou pomůcek nebo na mobilitu. O jaké konkrétní dávky mohou hendikepovaní žádat, jaké podmínky splnit a kolik jednotlivé příspěvky dělají? Poradí portál peníze.cz.

2) Přístup k sociálním službám je třeba změnit, radí Michaela Blahová

Radní Michaela Blahová z Rady Zlínského kraje se zamýšlí nad tím, zda se proměňuje přístup k sociálním službám. V rozhovoru pro web Zlínského kraje se zamýšlí nad celou tématikou.

3) Jak funguje ochranná známka Práce postižených

Na našem webu jsme nově zavedli formát videorozhovorů. Na různá témata zde odpovídají osobnosti ze sociálního prostředí. V tomto dílu přijala pozvání Lenka Kohoutová, ředitelka Domova Sulická, s kterou jsme již v minulosti měli řadu zajímavých článků. Tentokrát se s naším moderátorem rozpovídala především na téma ochranná známka Práce postižených.

4) Pelhřimov pošle peníze na sociální služby

Pelhřimovští zastupitelé schválili dotace pro dvě sociální služby, které na Pelhřimovsku působí. O jaké podniky se jedná, jakou částku získají a na co dané prostředky využijí, se dozvíte v článku z Deníku.

5) Charitativní kabaret pro podporu osob s hendikepem

Šperkařská značka Gismondi organizovala charitativní akci v duchu kabaretu pro nadační fond Be Charity. Večer proběhl na podporu sdružení Etincelle, které se dlouhodobě stará o osoby s mentálním a kombinovaným postižením, o čemž pojednává následující reportáž.

6) Novoborsko propaguje sociální služby

Na území Novoborska v těchto dnech probíhá propagace sociálních služeb a to formou videospotů v Městském kině v Novém Boru a v Nemocnici s poliklinikou v České Lípě. Kdo za kampaní stojí a na jakou skupinu cílí se dočtete na stránkách Libereckého kraje.

Novinky sestavil: Martin Alt