Aktuality 10/06/2019

Ze sociálního světa #18

I druhý červnový týden přinesl mnoho zajímavých informací, které by vám neměly uniknout. Pokud znáte naši rubriku, pak jistě dobře víte, že se v následujících řádcích dočtete to nejzajímavější z minulých dní v sociální oblasti. Příjemné čtení.

Ze světa sociálního podnikání.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: ISP21

1) ParaCENTRUM Fenix vrací vozíčkáře zpět do života

Organizace ParaCENTRUM Fenix v Brně pomáhá už 15 let lidem, kteří skončili po úrazu páteře na vozíku. Je jedním ze dvou zařízení v republice, které i díky penězům z fondů EU postiženým nabízí komplexní rozsah služeb. S rozsáhlou reportáží z podniku přišel Deník.cz.

2) Chce vláda zvýšit příspěvek na zaměstnávání OZP?

V nejnovější aktualitě se vracíme zpět k problematice zvýšení příspěvku na zaměstnávání OZP. Kam se dohoda posunula a jaké jsou varianty? Můžete se dozvědět v našem článku.

3) Nové centrum pomůže duševně nemocným

Nové komunitní centrum určené lidem s psychiatrickou diagnózou otevřela tento týden moravskotřebovská Charita. Znamená to výrazné zlepšení péče o lidi s duševní poruchou ve východní části Pardubického kraje. Více informací připravil Svitavský Deník.

4) Družstevnictví a sociální podnikání: jde to dohromady?

Družstevnictví má v českém prostředí dlouholetou tradici a právní forma družstva může mít pro sociální podnikání řadu výhod. Přesto najdeme mezi sociálními podniky družstev jen minimum. O družstevnictví, jeho historii, přednostech i nevýhodách diskutoval portál České sociální podnikání s Karlem Rychtářem.

5) Ústecký kraj chce zpřístupnit památky i pro hendikepované

Ústecký kraj, Národní rada pro osoby se zdravotním postižením a Národní památkový ústav společně uspořádaly seminář, jehož tématem bylo ulehčení přístupnosti památkových objektů osobám s hendikepem. Závěry z tohoto dne najdete na webu Ústeckého kraje.

6) Unikátní prosklenou střechou kostela v Neratově zatéká

Jistě si pamatujete na náš rozhovor z Neratova, kde jsme zmiňovali nejen krásy tohoto místa. Nyní však do zachráněného poutního kostela v Neratově zatéká. Voda při deštích místy prosakuje do unikátní částečně prosklené střechy ve tvaru kříže, kterou proto čeká oprava. O problému a návrzích řešení informuje portál iDnes.cz.

Novinky sestavil: Martin Alt