Aktuality 11/04/2022

Ze sociálního světa #154 | O Nakupu na Dobro, autismu a sociálních aspektech

V dnešním shrnutí ze sociálního světa si přečtete o návštěvě z Francie, vyhlášení udržitelného e-shopu roku. Poznáte život s autistickým synem a představíme akci Barevné tmy, kde vystupují dětí s hendikepem.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: ISP21

1) Zkušenosti ze sociálního podnikání chtějí ověřovat na unijní úrovni

Nedávno jsme vás v reportáži informovali o návštěvě z Francie, která proběhla v prosečském Ergotepu. Renaud Chenon, který je ředitelem sociálního podniku ISA Groupe za krátce zastavil i v Centru Kosatce v Pardubickém kraji, o čemž informoval portál Pardubice Živě.

2) Nakup na Dobro udržitelným e-shopem roku

Třináctý ročník soutěže ShopRoku, kterou každoročně vyhlašuje nákupní rádce Heureka.cz, už zná své vítěze. Oblíbené soutěžní klání, kde zákazníci a odborná porota každoročně volí nejpopulárnější, nejzajímavější a nejkvalitnější e-shopy českého internetu, se letos rozrostlo o jednu zcela novou kategorii. Vedle tradičních „disciplín“ se tak poprvé v historii oceňovala také udržitelnost. Cenu Udržitelného e-shopu roku získal e-shop Nakup na Dobro, jehož základní hodnotou jsou aspekty udržitelnosti. Zprávu přináší web Nakup na Dobro.

3) Matka popisuje život s autistickým Patrikem

Co vše přináší každodenní cyklus života s členem rodiny, který trpí autismem? To v článku pro BRNĚNSKOU DRBNU popisuje matka, jejíž syn Patrik se s touto nemocí vyrovnává a bojuje každý den.

4) Jaké sociální aspekty udržitelnosti řeší firmy a banky

Nezastupitelnou roli v ESG i samotné udržitelnosti zastává sociální dopad činnosti podniku. Často se na tento pilíř zapomíná, posuzování společenské odpovědnosti firem bude však brzy patřit do okruhů, na které se budou svých klientů ptát i banky. Jaká témata by tedy podniky měly řešit? A jak firma může ovlivnit své sociální dopady? Dozvíte se na webináři, na který se můžete přihlásit přes portál Společně Udržitelně.

5) I děti s hendikepem dokážou zázračné věci

Nevidí, jiné mají mentální či tělesné postižení a občas i kombinované. Tyto děti to však nevzdávají, chtějí se bavit, přinášet radost, něco dokázat a daří se jim to, jak ostatně dokázaly během vystoupení na pódiu dobrušského kina při dalším ročníku Barevné tmy. Informace přinesl RYCHNOVSKÝ DENÍK.

Novinky sestavil: Martin Alt