Aktuality 06/05/2019

Ze sociálního světa #13

Je fascinující, kolik novinek se během jednoho týdne nastřádá v sociálním světě. O to těžší, je poté vybrat pro vás jen hrstku těch nejzajímavějších novinek. Věříme však, že vám tento výběr vždy pomůže nastartovat nový týden. Víte o nějaké novince, která by v našem souhrnu neměla chybět? Pak nás neváhejte kontaktovat. Nyní se přesuňme k aktuálním zprávám. Vítejte u třináctého dílu rubriky Ze sociálního světa.

Ze světa sociálního podnikání
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: ISP21

1) Neslyšící hokejisté na mezinárodním turnaji

Neslyšící hokejisté z různých sportovních klubů se zúčastnili mezinárodního turnaje ve finském Turku. Průběh celého turnaje nejen fotograficky zaznamenali na Facebookovém profilu.

2) Dobrovolníci na jarmarku radosti vydělali pro lidi s hendikepem téměř 60 tisíc

Dobrovolníci z řad dětí, dospělých, prodávajících, kupujících a v neposlední řadě vystupujících, přispěli výtěžkem 58 802 Kč organizaci, která částku použije na nákup pomůcek pro své klienty s hendikepem. D​íky projektu Nadace Divoké husy se část výtěžku ještě znásobí. Podrobnosti se dočtete v Deníku.

3) Nové terapeutické dílny pro postižené

Jičínské sdružení AJdeto! otevřelo terapeutické dílny, určené osobám s kombinovaným postižením a chronickým duševním onemocněním, za účelem posloužit lidem s motivací a chutí pracovat, kterým chybí odhodlání ucházet se o zaměstnání. Více v reportáži Deníku.

4) Splněný sen pro dívku na vozíku

Kapela STRAM chtěla poukázat na problémy hendikepovaných a nastartovat vlnu solidarity. Spolupracovala s nemocnou Marijánkou Vaněčkovou, které se díky tomu splnil sen. Mohla si totiž zahrát ve videoklipu. Celý rozhovor a podrobnosti z příprav projektu naleznete v článku Zlínského Deníku.

5) Kde zaparkovat na letišti v Praze, když máte hendikep?

Ondra je člověk na vozíku, který se nebojí o svých problémech veřejně hovořit a pomáhat ostatním. Díky tomu nedávno získal ocenění, o čemž jsme psali v předchozích aktualitách. Nyní Ondra vytvořil pro další hendikepované poučné video, aby věděli, jaké mají možnosti parkování na letišti v Praze.

6) Hrozí omezování sociálních služeb na Děčínsku

Dát všem žadatelům ze sociálních služeb peníze, byť ne všechny požadované, doporučila sociální komise rady města v Děčíně. Ta ale seznam do velké míry zredukovala a nakonec doporučila omezení finanční pomoci u více než poloviny z 32 žádostí o příspěvek. Jaké to má následky, a jak se k celé situaci staví místní, se můžete dozvědět v Děčínském Deníku.

Novinky sestavil: Martin Alt