Aktuality 25/01/2021

Ze sociálního světa #98 | O podpoře sociálních podniků, projektu Breakfaststory a zpomalení

Jak je to letos s náhradním plněním, co nabízí projekt Breakfaststory, k čemu nabádá Slou, kdo je doma v chráněném bydlení, proč je dobré podporovat sociální podniky a spoustu dalšího v dnešním shrnutí ze sociálního světa.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Facebook Breakfastfest

1) Jak je to letos s náhradním plněním

Díky nákupům služeb a výrobků od firem, které zaměstnávají pracovníky OZP, podpoříte nejen jejich práci, ale navíc i dosáhnete daňové úspory ve formě náhradního plnění. Jak je to s náhradním plněním v roce 2021? Portál TBZ – Info vytvořil přehledný návod, jak tuto formu využít.

2) Představuje se projekt Breakfaststory

Projekt Breakfastory nabízí možnost získat pro seniory nebo samoživitele snídani a oběd zdarma. Za projektem stojí Lucie Hyblerová, která původně nabízela charitativní snídaně. Rozhovor s Lucií o tomto projektu naleznete na webu Českého rozhlasu.

3) Slou nabádá ke zpomalení

Zpomalit život, své návyky a vše kolem sebe se v loňském roce kvůli koronakrizi povedlo i lidem, kteří o to nestáli. Projekt Slou, který se primárně věnuje problematice udržitelných oděvů, se tímto tématem nadále zabývá. Přečtěte si na portálu Českého sociálního podnikání.

4) Může být chráněné bydlení opravdovým domovem?

Klienti chráněného bydlení Srdce v domě v Klentnici se po přestěhování těší z nového domova, a to doslova. Jak se jim daří, sleduje článek v BŘECLAVSKÉM DENÍKU.

5) Proč je dobré podporovat sociální podniky?

Podpora sociálního podnikání zůstává stále otevřeným tématem, které je naléhavější především nyní, během koronakrize. Proč je dobré podporovat sociální podniky, a jak je možné pomoci, se dočtete v článku na portálu ODBORY. INFO.

6) Neskutečná síla hlasu

Narodila se s nádorem v páteři a je kvadruplegik. Počítač ovládá hlasem, sama se dokonce podílela na vývoji technologie. Byla vůbec první uživatelkou této technologie v ČR. Neskončila ale jen u sebe, pomáhá i druhým. To je Dita Horochovská v rozhovoru na ISP21.cz.

Novinky sestavil: Martin Alt