Aktuality 18/01/2021

Ze sociálního světa #97 | O sociálním začlenění, pokladu v Květné a hendikepovaných sportovcích

Další týden v sociálním světě nabízí zprávy o sociálním začlenění, hendikepovaném basketbalistovi a kulturistce, pokladu ze statku v Květné a sociálním podniku v městě chmele.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: archiv CZEPA

1) Zlepšení sociálního začlenění

Odbor pro sociální začleňování MMR připravuje nová jednání o spolupráci se zástupci Královéhradeckého, Libereckého a Olomouckého kraje. Hlavním bodem zasedání bude především zlepšení využívání dat při tvorbě politik sociálního začleňování. Informaci přináší portál Zaměstnaný region.

2) S hendikepem k titulu

Tomáš skrýval svou třináctou komnatu v podobě nevyvinutých prstů na noze. I přesto se dokázal přes tento hendikep přenést, stát se profesionálním basketbalistou a slavit titul. Motivující rozhovor naleznete na iDnes.cz.

3) Poklad ze statku v Květné

Dům na půli cesty Květná Zahrada v Květné u Poličky se chlubí nalezeným pokladem. Nejedná se však o ledajaký nález, jako takový. Jejich sýrárna na statku vydala totiž nový produkt s názvem Květenský poklad. Stojí za ochutnání, a co o něm víme? Podívejte se do Svitavského Deníku.

4) Dálniční známky pro ZTP

Jak to je s dálničními známkami od 1. ledna 2021 pro držitele parkovacích průkazů a průkazů ZTP nebo ZTP/P? Kdo si musí známku koupit? Je třeba registrace vozidla? Jak postupovat při cestě do lázní? Identifikuje vaše vozidlo kamerový systém? Na všechny tyto otázky odpovídá článek na webu Vozejkov.cz.

5) Kulturistkou i bez nohy

Hendikepovaná Kuej z Číny vyrazila všem dech, když si šla za svým snem a ukázala, co v ní je. Představila se totiž na pódiu během soutěže pořádané Mezinárodní vzpěračskou federací. Lidé ocenili její odvahu a byla za hrdinku. O akci informuje portál iDnes.cz.

6) Do města chmele za sociálním podnikem

V Žatci naleznete sociální podnik s názvem PROMETHEUS Effect, o. p. s., který kromě toho, že pomáhá ostatním, láká také turisty do svého města a to za pomoci restaurace a dvou muzejních expozic. Rozhovor o podniku naleznete na portálu České Sociální Podnikání.

Novinky sestavil: Martin Alt