Aktuality 21/12/2020

Ze sociálního světa #95 | O sbírce na sajdkáru, virtuální realitě a mýtech o sociálním podnikání

Vánoce jsou za dveřmi a také v sociálním světě se všichni připravují na následující klidné dny během svátků. Dnes o vánočních věncích od lidí s hendikepem, ceně hejtmana MS kraje, mýtech o sociálním podnikání, sbírce na sajdkáru, virtuální realitě a hledání dobrovolníků.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: MSK

1) Vánoční věnce od lidí s hendikepem

Vánoce jsou za rohem a lidé s hendikepem v sociálně terapeutických dílnách Naděje Zlín připravili pro své občany krásné vánoční věnce. Fotogalerii naleznete v ZLÍNSKÉM Deníku.

2) Cena hejtmana pro umělce s hendikepem

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák ocenil sedm hendikepovaných umělců za jejich originální díla. Tato tradiční cena se letos udělovala již po sedmnácté a to opět při příležitosti Mezinárodního dne zdravotně postižených. Reportáž přinesl MORAVSKOSLEZSKÝ Deník.

3) Mýty o sociálním podnikání

Mýty kolem fungování chráněných dílen nebo toho, co je vlastně sociální podnikání, se lidé setkávají každý den. Proto se pracovníci střediska Výměník rozhodli, že tyto mýty vyvrátí a vytvořili článek, který toto téma shrnuje. Naleznete ho na webu Pro Duševní Zdraví.cz.

4) Sbírka na sajdkáru

Oblíbená česká motokrosová show s názvem FMX Gladiátor Games uspořádala sbírku pro hendikepovaného Lukáše. Pořadatelé mu tak chtěli zajistit novou sajdkáru a díky štědrosti fanoušků se to povedlo již za dva týdny. Jak sajdkáru Lukáš využije a co na tento dar říká, se dozvíte na Facebooku FMX Gladiátor Games.

5) Hledání dobrovolníků

Nové dobrovolníky hledá Domov Vítkov, který funguje pro seniory, ale také jako chráněné bydlení. Dobrovolníci by klientům četli, povídali si s nimi nebo si společně zašli na krátkou procházku. Zájemci si mohou přečíst více informací v OPAVSKÉM Deníku.

6) Virtuální realita pomáhá

Společnost Kaleido připravila tiskovou konferenci, kde představila výsledky nového výzkumu o využití virtuální reality v českých sociálních službách. V rámci projektu Kaleido se do domovů pro seniory a nemocnic po celém Česku bezplatně zapůjčilo 40 VR headsetů a během 3 měsíců, díky kterým se následně sbírala kvalitativní i kvantitativní zpětná vazba. Více informací naleznete na webu Kaleido.tours.

Novinky sestavil: Martin Alt