Aktuality 14/12/2020

Ze sociálního světa #94 | O Výsledcích Ceny VVOZP, Vánoční nabídce sociálních podniků a firmě Medoo

Dnešní pondělí ve znamení výsledků Ceny VVOZP, hostiny pro lidi s duševním onemocněním, vánoční nabídky sociálních podniků a následujících příprav na Vánoce. Zjistíme také, jak funguje Medoo a kdo se stane novým šéfem Habrovanského zámku.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Novinky.cz

1) Známe výsledky Ceny VVOZP

Během Mezinárodního dne osob se zdravotním postižením se opět předávala Cena Vládního výboru pro osoby se zdravotním postižením za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení a fotografické soutěže na téma Společně napříč generacemi. Jak dopadly výsledky XXVII. ročníku, zjistíte na portálu Vlada.cz.

2) Hostina pro lidi s duševním onemocněním

Novomanželé z amerického Chicaga se těšili na velkou svatbu s rodinou a spoustou přátel a známých. Koronakrize jim však a mnohým dalším bohužel plány překazila a oběma zbyla celá hostina. Naštěstí nic z pochutin nevyhodili a rozhodli se vše věnovat duševně nemocným. O své pocity se podělili v článku na Aktuálně.cz.

3) Vánoční nabídka

Portál Zaměstnaný region připravil před svátky pěkný soupis sociálních podniků, které v letošním roce nabízejí zajímavé vánoční produkty. Pokud se chcete inspirovat a podpořit sociální podniky, pak navštivte web Zaměstnaný region.

4) Přípravy na Vánoce

Koronakrize zasáhla také Společnost DUHA, která poskytuje sociální služby dospělým lidem s mentálním znevýhodněním. I přesto, že mají stále velké existenční problémy, snaží pracovat na vánočních výrobcích, které budou prodávat na Václavském náměstí. Na jejich přípravu se můžete podívat na portálu Novinky.cz.

5) Jak funguje Medoo

Rodinná firma je hned v několika bodech specifická. Nabízí neotřelé kombinace chutí, třeba medovou zmrzlinu s kopřivou nebo se zelím a zároveň také zaměstnává osoby po úrazu. Rozhovor se zakladatelem Medoo naleznete v Hospodářských novinách.

6) Nový šéf pro Habrovanský zámek

Sociální ústav Habrovanský zámek čeká změna na pozici ředitele. Dosavadní skončil po třech letech a nyní Krajský ústav sociální péče na Habrovanském zámku očekává jeho nástupce. O zprávě informuje Vyškovský Deník.

Novinky sestavil: Martin Alt