Aktuality 30/11/2020

Ze sociálního světa #92 | O sbírce potravin, počítačích pro potřebné a krizové lince

Dnešní aktuality přináší informace o Domovu pro osoby se zdravotním postižením, počítačích pro Výměník, dětech s hendikepem, sbírce potravin a nové krizové lince v Plzni.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Naděje Zlín

1) Zpět za svými blízkými

Jsou bez nákazy, proto Domov pro osoby se zdravotním postižením, který nese název Zámek Břežany, hlásí, že je již bez nákazy covidem-19. Díky tomu opět povoluje po dvou měsících návštěvy a lidé zde mohou opět potkat své blízké. Informuje o tom znojemský Deník.

2) Děti s hendikepem se nevzdávají

Rodiče dětí s vážnými zdravotními problémy hledají finanční prostředky na terapie a další boj s tak nelehkým osudem. Samotné děti se však také nevzdávají a snaží se žít život naplno. Své o tom ví třeba desetiletá Dominika z Jičína a šestiletý David z Vysokého Mýta. Jejich příběh popisuje portál iDnes.cz.

3) Nové počítače pro pardubický Výměník

Spolek Péče o duševní zdraví – středisko Výměník, který poskytuje sociální služby a chráněná pracovní místa lidem s duševním onemocněním, získal čtyři nové počítače pro sociální pracovníky. Informuje o tom pardubický Deník.

4) Proběhla další sbírka potravin

Nedávno se uskutečnila další Sbírka potravin. Díky tomu, že lidé přispěli do košíků připravených v prodejně MAKRO, byl sklad chráněného bydlení pro lidi s mentálním postižením o 742 kg trvanlivých potravin bohatší. Více informací ve zlínském Deníku.

5) Nová krizová linka v Plzni

Plzeň ve spolupráci s Mezigeneračním a dobrovolnickým centrem TOTEM spustilo krizovou linku. Nově je telefonní linka přístupná i pro osoby se sluchovým postižením, nedoslýchavým, seniorům, případně i cizincům, kteří preferují psanou formu projevu. Informaci přináší portál Plzen.cz.

Novinky sestavil: Martin Alt