Aktuality 16/11/2020

Ze sociálního světa #90 | O práci s hendikepovanými, mladíkovi v Kongresu a záchraně pekárny

Kdo se dostal na triatlon, a kdo se naopak stal členem amerického Kongresu? Jaký návrh se snaží prosadit Asistence, o. p. s.? Jak je na tom Pekárna na Plechu? Vadí lidem pracovat s hendikepovanými, a koho podpořil Facebook? Dozvíte se v dnešních aktualitách.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Profimedia.cz

1) S Downovým syndromem na triatlon

Američan Chris Nikic se stal prvním sportovcem s Downovým syndromem na světě, kterému se podařilo dokončit triatlonový závod. O jeho neskutečné příběhu informuje reportáž na ČT Sport.

2) Mladík na vozíku členem Kongresu

V USA se do Sněmovny reprezentantů dostal teprve pětadvacetiletý Madison Cawthorn a stal se tak nejmladším členem Kongresu. Podle jeho slov má ve své funkci spoustu cílů a nezastaví ho ani to, že je na vozíku. Podrobnosti na iDnes.cz.

3) Návrh na pátý stupeň příspěvku na péči

Děti úplňku a Asistence, o. p. s. se snaží prosadit zavedení pátého stupně příspěvku na péči, kde by se výše příspěvku odvíjela od reálných potřeb individuálních žadatelů. Podrobnosti o problematice rozebírá článek na webu Vozejkov.

4) Záchrana Pekárny na Plechu

Pekárna na Plechu slaví. Sháněla totiž 300 000,- Kč, aby mohla zachránit práci lidí s postižením a dofinancovat tak ztráty vzniklé v letošním roce. Díky výzvě se tuto částku povedlo vybrat a všichni zainteresovaní jsou velmi vděční. Poděkování a další informace na portálu Pferda.cz.

5) Lidem vadí pracovat s postiženými

Podle tiskové zprávy, kterou přináší společnost ExxonMobil, vyplývá, že až 58 % zaměstnanců z nejrůznějších firem v celé České republice vadí u kolegů v týmu zdravotní postižení. Vyplývá to z průzkumu o zaměstnávání zdravotně postižených, který si nechala u agentury IPSOS zpracovat společnost ExxonMobil ve spolupráci s neziskovou organizací Revenium. Celou tiskovou zprávu naleznete na webu ExxonMobil.com nebo na portálu ŽijuSHandicapem.cz.

6) Facebook podpořil neziskovky v ČR

Před několika dny se konala on-line konference společnosti Facebook s názvem Friday for Good. Zúčastnilo se jí celkem 30 neziskových organizací. Během konference rozdali zástupci Facebooku nejen praktické tipy, jak své sociální sítě spravovat, ale také celkem 30 tisíc dolarů (více než 680 000,- Kč) ve formě reklamních kuponů. Tiskovou zprávu si můžete přečíst na webu Commlab.cz nebo na portálu Helpnet.

Novinky sestavil: Martin Alt