Aktuality 09/11/2020

Ze sociálního světa #89 | O Covid InfoServisu, semináři pro sociální podnikatele a plošném testování

Mějte přehled s Covid InfoServisem, darujte správně s portálem Darujme.cz, naučte se něco nového na semináři pro sociální podnikatele, zjistěte, jak funguje přepis od pojišťoven a podívejte se, kde pomáhá Centrum Kosatec.

Aktuálně ze sociálního světa
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Facebook HZS Pardubického kraje

1) Covid InfoServis

Pravdivé informace jsou v dnešní době velmi důležité a cenné. S naší novou sekcí Covid InfoServis už vám nic neuteče. Přehled vybraných podpor s akcentem na integrační sociální podniky zaměstnávající OZP, vše na jednom místě.

2) Darujme správně

Tým portálu Darujme.cz opět představuje projekty, které potřebují naši pomoc. Jedná se o malá divadla, neziskovky, sociální služby, sociální podniky a další. Jejich přehled naleznete na webu MistniKultura.cz.

3) Nový seminář pro sociální podnikatele

Základy personální práce a psychosociální podpora, tak se nazývá nový seminář pro sociální podnikatele, který by měl na konci listopadu proběhnout v Praze, pokud to podmínky dovolí. Více informací na portálu ZamestnanyRegion.cz.

4) Přepis komunikace s pojišťovnou pro klienty se sluchovým hendikepem

Kooperativa a ČPP se připojují ke společnostem, které uvádějí diverzitu do praxe. Na klientské lince od 2. listopadu spouští službu přepisu mluvené komunikace do psané pro osoby se sluchovým hendikepem. Tiskovou zprávu s více informacemi si můžete přečíst na webu Opojisteni.cz.

5) Plošné testování v domovech seniorů

Vláda schválila plošné testování v domovech pro seniory a dalších lůžkových zařízeních sociálních služeb pro zaměstnance i pro klienty. K testování budou použity antigenní testy, které jsou levnější a rychlejší než standardní laboratorní vyšetření. Podrobnosti naleznete v Lidovkách.

6) Ruku v ruce

Centrum Kosatec, spolek, který pomáhá lidem s hendikepem, zavedl nový projekt, který se nazývá “Ruku v ruce – VY, MY, ONI – zvládneme více”, díky kterému se snaží pomoci ostatním za pomoci nejrůznějších darů a balíčků, o čemž nyní informovali například hasiči Pardubického kraje na svém Facebooku.

Novinky sestavili: Martin Alt