Aktuality 02/11/2020

Ze sociálního světa #88 | O financování, hendikepovaných sportovcích a diakonii

Osmaosmdesáté zprávy ze sociálního světa se ponesou na vlně informací o Slezské diakonii, radách pro spolufinancování, chráněných dílnách a hendikepovaných sportovcích nejen z Čech, Moravy a Slezska.

Aktuálně ze sociálního světa
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Deník / Jana Švěcová

1) Slezská diakonie slaví

Slezská diakonie slaví 30 let od založení a 13 let od vzniku sociální služby v Novém Jičíně. Díky tomu vznikla výstava, která připomíná jejich fungování během těchto let. Zprávu přináší portál Polar.cz.

2) Rady pro spolufinancování

Spolek Ekoport a Diakonie ČCE přináší novou crowdfundingovou kampaň. Ta má pomoci hendikepovaným a sociálně potřebným lidem i životnímu prostředí. Cílem kampaně je získat finanční prostředky pro spolufinancování energeticky úsporných opatření. Jak má vše fungovat, vysvětluje Enviweb.cz.

3) Chráněné dílny v ohrožení

Koronakrize zasáhla v podnikání většinu obyvatel a tato nepříjemnost se nevyhnula ani chráněným dílnám. Ty dávají práci lidem se zdravotním postižením, kteří by na běžném pracovním trhu hledali uplatnění jen s obtížemi. Jak se s nastalou situací vypořádávají, zjistíte v JABLONECKÉM DENÍKU.

4) Bez oka, ale s velkým sebevědomím

Britka Olivia onemocněla před několika lety rakovinou oka. Později o něj bohužel přišla. Tento hendikep však zvládla a dnes nabízí pomoc ostatním. V jaké formě? Podívejte se na článek na webu Novinky.cz.

5) Nová výzva pro paralympionika

Šestinásobný zlatý paralympionik a nejúspěšnější hendikepovaný cyklista historie Jiří Ježek přijal novou výzvu ve formě moderování. Tento zajímavý post bude provozovat na televizi Prima a její přidružené CCN Prima News. Informoval o tom server Extra.cz.

6) Hendikepovaný ohromil svět vítězstvími

Hendikepovaný sportovec z Pákistánu ohromuje svět tím, jak bez rukou dokáže zvládnout excelovat u snookerového stolu. Nyní se chystá také na další výzvy. Přečtěte si jeho příběh na webu Sport.cz.

Novinky sestavili: Martin Alt