Aktuality 26/10/2020

Ze sociálního světa #87 | O Zeleném kolíčku, výzvě hendikepovaných a potravinových bankách

Dnes jsme se v aktualitách zaměřili na nové bistro s hendikepovanými zaměstnanci, kampaň Zelený kolíček, výzvu hendikepovaných hráčů boccie, design vozíků pro hendikepované, názory na speciální školy a spoustu dalšího.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: praha7.cz

1) Nové bistro, které zaměstnává hendikepované

Bistro Mezi řádky, které zaměstnává hendikepované, otevřelo své brány v budově radnice Prahy 7. Zatím je však dostupné pouze pro zaměstnance úřadu a to z důvodu vládního opatření během koronakrize. Po uklidnění situace bude následně k dispozici i ostatním. Informace přináší web Pražská Drbna.

2) Zelený kolíček se představuje

V rámci oslav 30. narozenin Nadace Jedličkova ústavu vznikla nová kampaň s názvem Zelený kolíček, která se snaží upozornit na to, že společnost nemusí být rozdělena na lidi zdravé a na lidi s postižením. Článek o kampani přináší web Nadace Jedličkova ústavu.

3) Výzva hendikepovaných hráčů boccie

Členové havířského oddílu Handicap Sport Club jsou bojovníci, kteří se nevzdali a bojují s osudem za pomoci sportu. Jsou také součástí nové kampaně, která má ukázat jejich odhodlání a nese název Ukaž koule! Co je součástí této kampaně, se dozvíte na webu Sport.cz.

4) Design je důležitý

Karel Petruška, který je součástí týmu Raeda, byl pozván k rozhovoru pro portál CzechDesign.cz, kde popisuje, proč je důležité dbát také na design vozíků pro hendikepované. Pokud se chcete dozvědět, kam značka směřuje, pak si rozhovor nenechte ujít.

5) Jaké jsou názory na speciální školy?

Centrum pro vývoj veřejného mínění připravilo pravidelný výzkum, ve kterém zjišťovalo názory české veřejnosti na zřizování praktických a speciálních základních škol, základních škol s rozšířenou výukou a víceletých gymnázií. Dále zjišťovalo názory na to, zda by se děti se zdravotním nebo mentálním postižením, děti z chudých či naopak z bohatých rodin, děti cizích státních příslušníků, romské děti a mimořádně nadané děti měly vzdělávat v běžných třídách. Tiskovou zprávu a graf k tomuto výzkumu naleznete na webu CVVM.

6) Potravinovým bankám dochází jídlo

Potravinová sbírka, která se má konat v listopadu, pomáhá shromáždit jídlo pro lidi v nouzi. Nyní je však celá akce v ohrožení, kvůli vládním opatřením způsobeným koronakrizí. Co by se stalo, pokud by se sbírka nekonala, se dozvíte v Seznam Zprávách.

Novinky sestavili: Martin Alt