Aktuality 19/10/2020

Ze sociálního světa #86 | O receptech žen bez domova, nejoblíbenějším sociálním podnikání a pomoci pro lidi s autismem

V dnešních aktualitách ze sociálního světa naleznete články o problémech vozíčkářů, receptech od žen bez domova, novém zázemí pro hendikepované, nejoblíbenějším sociálním podnikání, nedostatku pomoci pro lidi s autismem a spoustu dalšího.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Diecéze ostravsko-opavská

1) Problémy vozíčkářů v Čechách

Ema skončila kvůli úrazu před lety na vozíku. Taková životní změna pro ni nebyla jednoduchá, navíc když vychovávala děti. Dnes prý žije naprosto normální život. Ovšem podmínky v Čechách jsou podle ní pro hendikepované nedostačující. Její rozhovor naleznete na webu Lui.cz.

2) Recepty od žen bez domova

V Praze je otevřena již čtvrtým rokem Jídelna Kuchařek bez domova. Toto bistro patří pod sociální podnik a nabízí skvělá jídla. Na jejich recepty se můžete podívat na portálu Aktuálně.cz.

3) Nové zázemí pro hendikepované

Klienti Centra sociálních služeb se mohou těšit na nové bydlení v Bohumíně. Zde se bude rekonstruovat dvoupodlažní vila, která bude v budoucnu sloužit jako nové zázemí. Informuje o tom web TVarchitect.com.

4) Jaké je nejoblíbenější sociální podnikání

Na portálu České sociální podnikání proběhl rozhovor s Petrou Francovou, která se sociálnímu podnikání věnuje od roku 2004 a působí jako expertka MPSV. V článku tak popisuje aktuální situaci sociálních podniků v Čechách.

5) Nedostatek pomoci pro lidi s autismem

Během října je možné žádat o státní dotace pro rodiny lidí s autismem, kteří nemají možnost zajistit si potřebnou péči, kvůli nedostatku financí. V Čechách je podle odhadů až tři tisíce dospělých s autismem v těžké fázi. Informace přináší iRozhlas.cz.

6) Investice do chráněných dílen

Ostravsko-opavské biskupství a Charita Opava zrekonstruovali starou halu v Opavě na nové chráněné dílny, kde nalezne práci až 170 lidí se zdravotním hendikepem. O novince informuje portál Církev.cz.

Novinky sestavili: Martin Alt