Aktuality 28/09/2020

Ze sociálního světa #83 | O bezúročném financování, semináři pro sociální podnikatele a MS v para hokeji

Novinky ze sociálního světa s pořadovým číslem 83 budou o filmu Postiženi muzikou, mistrovství světa v para hokeji, blogu Lenky Kohoutové, Kinematografu, bezúročném financování a semináři pro sociální podnikatele.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Alžběta Flaschková, parahockey.cz

1) Postiženi muzikou míří do kin

Hudební skupina The Tap Tap je tvořena z hendikepovaných umělců a již řadu let sklízí jeden úspěch za druhým. Nyní se o této partě chystá film, který již brzy zamíří do kin. Více v rozhovoru pro DVTV.

2) Mistrovství světa v para hokeji opět u nás?

Obliba para hokeje v Čechách od loňského MS v Ostravě stoupá raketovým tempem. Proto se také uvažuje nad tím, že by se tato akce do Čech vrátila i příštím roce, o čemž informuje portál Hokej.cz.

3) Kolik je potřeba roušek?

O tom, jak jsme ještě nedávno šili roušky samovolně a kolik nám jich nyní nabízí vláda, se rozepsala ve svém blogu Lenka Kohoutová, ředitelka domova pro osoby se zdravotním postižením Domov Sulická a bývalá poslankyně PSP ČR.

4) Peníze pro hendikepované od diváků Kinematografu

Kinematograf Bratří Čadíků má za sebou další vydařenou sezónu. Diváci pojízdného kina přispěli na lidi s hendikepem přes milion korun. Výtěžek, který se vybíral na dobrovolném vstupné, pomůže klientům Konta Bariéry.

5) Bezúročné financování sociálním podnikům

Českomoravská záruční a rozvojová banka po dohodě s Ministerstvem práce a sociálních věcí rozšířila možnosti využití jejich programu s názvem S-podnik. Bezúročné úvěry, mohly doposud čerpat malé a střední sociální podniky pouze na investice. Nově z nich mohou hradit i provozní výdaje. Informuje o tom web Inspirante.cz.

6) Seminář pro sociální podnikatele

V době rozšiřující se nezaměstnanosti je stále větší zájem o volné pracovní pozice. Za tímto účelem byl také připraven nový seminář, jehož cílem je zdokonalit se v oblasti náboru a adaptace zaměstnanců. Více informací na webu Českého sociálního podnikání. Pokud vás zajímají i další podobné akce, můžete se podívat na náš Kalendář akcí.

Novinky sestavili: Martin Alt