Aktuality 21/09/2020

Ze sociálního světa #82 | O kabelkovém veletrhu, sociálním automobilu a tržišti nápadů

Zprávy ze sociálního světa, dnes o kabelkovém veletrhu, nové Dacii pro hospic, radách o sociálním podnikání, tržišti nápadů a krámku plném vůní.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Deník/Petr Škotko

1) Kabelkový veletrh slouží lidem

Nápad uspořádat Kabelkový veletrh vznikl v organizaci Naděje, která sídlí ve Zlíně. V dnešní době se díky popularitě pořádá po celé České republice. Nejdůležitější je však to, že výtěžek z Kabelkového veletrhu poslouží lidem, kteří jsou dlouhodobě připoutáni na lůžko. Více informací naleznete ve Zlínském Deníku.

2) Nová Dacia pro hospic

Projekt Sociální automobil obdaroval Domácí hospic sv. Markéty, který se nyní může vozit v nové Dacii Dokker. Ta je ideální pro dopravu velkých a rozměrnějších předmětů. Jaký názor má na nové vozidlo sociální pracovnice hospicu, se dozvíte ve Strakonickém Deníku.

3) Jak na sociální podnikání v obci

Zajímají vás principy sociálního podnikání a to, jak správně nastavit obchodní procesy, jak zvládnout oblast právní a daňovou, které jsou v sociálním podnikání specifické a jak funguje integrační personalistika? Pak se podívejte na web Chytrý region a zajistěte si e-learning.

4) Práce pro sociálně znevýhodněné lidi

Michaela Tkáčová odjela ze Slovenska a založila v Čechách podnik, který nabízí práci pro sociálně znevýhodněné lidi. Se svými kolegy šije znovupoužitelné sáčky i chlebokapsy. O co se jedná, se dozvíte v Novojičínském Deníku.

5) Tržiště nápadů pro sociální podniky

Agentura CzechInvest, která se v posledních letech zaměřuje na podporu sociálního podnikání, bude radit na speed-datingu každému, kdo podniká v okolí Pardubic nebo Hradce Králové. Kdy se událost koná a jak se jí zúčastnit, si můžete přečíst na webu Businessinfo.cz.

6) Nový sortiment v krámku plném vůní

Sokolovská chráněná dílna má na starosti krámek, který je situován v přízemí městského úřadu. Nyní se kromě výrobků od lidí z chráněné dílny rozšiřuje sortiment také o externí dodavatele, jak uvádí Sokolovský Deník.

Novinky sestavili: Martin Alt