Aktuality 14/09/2020

Ze sociálního světa #81 | O Šanci na restart, pomoci po mrtvici a vězení pro neslyšícího

V dnešních aktualitách si povídáme o šanci na restart, oslavě Naděje, problému po koronakrizi, pomoci po mrtvici, vězení pro neslyšícího a blížících se akcích.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Deník/Karel Pech

1) Šance na restart pro všechny

Pokračování bezplatného projektu s názvem Šance na restart nabízí vzdělávací, poradenskou a pracovní podporu pro osoby zdravotně postižené (OZP) a osoby zdravotně znevýhodněné (OZZ). Jak se do projektu zapojit, zjistíte na webu Orlicky.net.

2) 30 let s Nadějí

Organizace Naděje, která provozuje například sociálně terapeutickou dílnu v Pražské ulici v Litoměřicích, slaví své jubileum. Již 30 let pomáhá a podporuje lidi s hendikepem a dává naději ostatním. Zprávu přináší Litoměřický Deník.

3) Problém s uzavřením škol

Uzavření škol během koronakrize zasáhlo také nový sociální podnik Krabičky, v. d. z Ostravy. V rozhovoru pro web České Sociální Podnikání o tom vypráví předsedkyně družstva Lenka Niklová.

4) Shání pomoc po mrtvici

Záchranář Zdeněk pomohl během své kariéře nespočtu lidem. Bohužel si na něm osud vybral svou daň, když ho zasáhla mrtvice. Nyní potřebuje on pomoc ostatních. Od doby, kdy ho mrtvice postihla, je naprosto nehybný a může komunikovat pouze za pomoci počítače. Nyní mu můžete pomoci i vy.

5) Vězení pro neslyšícího

Neslyšící Martin, který dlouhodobě připravoval vraždu své bytné, se nedomohl stížnosti na svůj hendikep a ústavní soud ho za jeho čin poslal na 15,5 let do vězení. Proč na jeho hendikep soud nebral zřetel, popisuje v článku portál Týden.

6) Den sociálního podnikání

16. září 2020 proběhne v Městské knihovně Jihlava Den sociálního podnikání. Cílem je prezentovat příklady dobré praxe z oblasti sociálního podnikání a sociálního zemědělství. Více informací naleznete na portálu Českého Sociálního Podnikání. Pokud vás zajímají i další podobné akce, můžete se podívat na náš Kalendář akcí.

Novinky sestavili: Martin Alt