Aktuality 07/09/2020

Ze sociálního světa #80 | O exoskeletonu, aplikaci pro nevidomé a novém chráněném bydlení

Dnešní aktuality ze sociálního světa přináší informace o nových chráněných bydleních, dalším typu exoskeletonu pro hendikepované, grilování klientů, loučení dětí s prázdninami a aplikaci pro nevidomé.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Archiv Chráněného bydlení Nosislav

1) Stěhování do chráněné bydlení

Pár, který bojuje s alkoholem a duševním onemocněním, se shledal v zámeckém ústavu. Nyní plánují společné stěhování do chráněného bydlení v novém bytě, nejen díky úsporám financí. Více informací přináší Hospodářské noviny.

2) Nový exoskeleton pro hendikepované

Česká startupová firma představila nový typ exoskeletonu, který umožní lidem s ochrnutím dolních končetin znovu se postavit na vlastní nohy. Jeho výhodou bude nejen nízká cena. O této nové zdravotnické pomůcce se můžete dozvědět na Facebooku Událostí Brno.

3) Grilování v chráněném bydlení

Klienti z Chráněného bydlení Nosislav si užili společné setkání za hudby harmoniky, které pomohl zorganizovat projekt společnosti DM Drogerie. Reportáž přináší Brněnský Deník.

4) Loučení s prázdninami

Novojičínská Žilina uspořádala loučení s prázdninami pro děti z mnoha míst Moravskoslezského kraje a to také pro ty, které se do školy zatím ještě nechystají, protože jim to neumožňuje jejich zdravotní stav. Reportáž přinesl web Polar.cz.

5) Nová aplikace pro nevidomé

Pro nevidomé není jednoduché najít v regálu zboží, které potřebuje nebo rozlišit správnou bankovku. S tímto problémem má nyní pomoci nová mobilní aplikace, kterou tvůrci nedávno představili. Více informací zjistíte na webu ČT24.

6) Nové chráněné bydlení ve Zlínském kraji

Zlínský kraj má v plánu zřídit nová chráněná bydlení a to v Bystřici pod Hostýnem, které bude určeno pro deset klientů. Další zřídí v Nedakonicích na Uherskohradišťsku. Zprávu přinesl Zlínský Rozhlas.

Novinky sestavili: Martin Alt