Aktuality 31/08/2020

Ze sociálního světa #79 | O vozíčkáři IronManovi, závodu 7 statečných a Festivalu Open House

Je tu pondělí a s ním naše pravidelné novinky ze sociálního světa. Dnes jsme pro vás vybrali vozíčkáře IronMana, závod 7 statečných 2020 či Festival Open House. Buďte s námi v obrazu!

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: run-tour.cz

1) Sociální inkluze funguje i v mateřských školách

Začátkem září v Ostravě odstartuje na 28 měsíců projekt podpory inkluzivního vzdělávání zaměřený především na předškoláky ze sociálně vyloučené lokality v Ostravě. O spolupráci s městem informuje web Ostrava.cz.

2) Festival Open House Praha

Open House Praha zve návštěvníky na prohlídku běžně nepřístupných budov a prostorů v 10 městských částech Prahy. Pro lidi se sluchovým postižením chystá festival prohlídky s tlumočením do českého znakového jazyka a simultánním přepisem ve třech objektech. Více informací na webu openhousepraha.cz.

3) Je zapotřebí více myslet na hendikepované!

Nově zřizované webové stránky obce musí zohledňovat potřeby hendikepovaných uživatelů. Ministerští úředníci budou v tomto ohledu provádět kontroly. Existující webové stránky obcí musí být upraveny. Více informací na portálu Vozejkov. A jaké stránky má vaše místo bydliště?

4) 7 statečných 2020

Každý kilometr se počítá. Již třetí ročník unikátního sportovně benefičního vytrvalostního závodu pod taktovkou Cesta za snem se blíží. Který z týmu najede nejvíce kilometrů za 12 hodin? Pro více informací sledujte web Cesta za snem Tak co, dorazíte fandit?

5) Chráněné bydlení také v Lednici

Z klentnického Srdce v domě se do Lednice přestěhovali před více než třemi týdny. Nový domov v chráněném bydlení v získalo hned dvanáct klientů, kteří se nyní pokusí postavit na vlastní nohy. Informuje Břeclavský deník.

6) Vozíčkář IronManem

Kde je vůle, tam je cesta. Tak zní jedno z hesel českého handikepovaného sportovce Jana Tománka. Skvělého výsledku se mu podařilo dosáhnout v Polsku, kde se v tamním ironmanském závodě dokázal prosadit do špičky i mezi zdravými sportovci. Více na webu Deník.cz.

Novinky sestavili: Jan Forbelský