Aktuality 24/08/2020

Ze sociálního světa #78 | O speciálním vozíku, časopisu a horolezeckém parku

Léto se nám pomalu blíží ke konci, ale s tím nesouvisí naše pravidelné novinky ze sociálního světa. My pokračujeme dál. Tentokrát jsme se zaměřili na speciální vozík pro seniory a zdravotně postižené či aktuální informace o možnosti péče mentálně postižených o seniory. To ale není zdaleka vše.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Pavel Čempěl

1) Speciální vozík pro seniory a zdravotně postižené

Speciální vozík, který svým vzhledem připomíná rikšu, je nově k dispozici seniorům a zdravotně postiženým v Bohumíně, kde si ho mohou zdarma vypůjčit v městskému centru sociálních služeb. O novince informuje Deník.cz.

2) Zdravotně postižení vyrazí do horolezeckého parku

Stromový horolezecký park přístupný zdravotně postiženým lidem? Možná se to zdá být nemožné, ale lze to! Tuto možnost mají lidé v Ainu, na náhorní plošině Hauteville, o čemž informuje portál Vozejkov. Zvládneme to také u nás?

3) Jak mohou mentálně postižení pečovat o seniory?

Že se můžeme v sociálním podnikání stále rozvíjet, nyní potvrzují také v Polsku. Sdružení pomoci hendikepovaným Siedlisko z opolského vojvodství v Polsku se nyní pyšní titulem Sociální podnik 2019. Tento titul jim patří právem, nejen za to, jak dokáží pracovat s mentálně postiženými. Přečtěte si celý článek na webu Českého sociálního podnikání.

4) Staňte se členy týmu časopisu

Sociální firma Výměník vydává vlastní magazín, kde vždy naleznete zajímavé články od klientů sociálně terapeutické dílny. Nyní hledají novou posilu do týmu, kterou se můžete stát třeba i vy. Více informací na Facebooku Výměníku.

5) Jak si obyvatelé chráněného bydlení užili dovolenou?

Obyvatelé chráněného bydlení z Naděje Zlín si v červenci užili týden dovolené ve Strážnici. Jak si odpočinek užili, dokazuje fotogalerie, která je k vidění ve Zlínském Deníku.

6) Školení od expertky na sociální podnikání

Vzdělávání v oblasti sociálního podnikání není nikdy dost. Pokud se jedná o téma marketing, fundraising, obchod a personalistika sociálního podnikání, pak by tou správnou osobou mohla být Petra Benešová. V rámci společnosti Sova Studio nabízí své poznatky. Více info na oficiálním webu.

Novinky sestavili: Martin Alt