Aktuality 17/08/2020

Ze sociálního světa #77 | O Květné zahradě, výletu s handbikem a pojištění proti úrazu

Léto je v plném proudu a novinek ze sociálního světa přibývá každým dnem. S tím dnešním výběrem aktualit nám navíc pomáhali stážisté v Ergotepu. Zaměřili se na Květnou zahradu, výlet s handbikem, chráněné bydlení v Hlučíně, pojištění proti úrazu a mnoho dalšího.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Archiv Moravskoslezského Deníku

1) Květná zahrada se představuje v rozhovoru

Organizace Květná zahrada, z. ú. se zaměřuje nejen na ochranu ohrožených dětí. Více o její náplni, aktivitách a poslání najdete v rozhovoru pro Svitavský Deník.

2) Na výlet s handbikem

Od letošní sezóny si kromě klasického kola můžete půjčit a vyzkoušet i handbike pro děti. Tento vskutku vstřícný krok vymysleli ve sportovně rekreačním areálu Pilák u Žďáru nad Sázavou. O tomto informuje web  Kraje Vysočina.

3) Chráněné bydlení v Hlučíně

V Hlučíně se lidem s hendikepem nově naskytla možnost využití tzv. chráněného bydlení, které vzniklo pod záštitou organizace Fontána a je určeno lidem, kteří potřebují pomoc sociálního pracovníka. S informací přišel Moravskoslezský Deník.

4) Hendikepovaní hendikepovaným

Deset hendikepovaných žen (lvic) se spojí s deseti hendikepovanými dětmi (lvíčaty). Podstoupí program plný výzev, během kterého si sáhnou až na úplné dno a hranice svých možností, aby pomohly svým lvíčatům. Více informací najdete na Facebooku Cesta za snem.

5) Pojištění na tuzemskou dovolenou

Na dovolenou do zahraničí se letos vydá málo Čechů. Ti, co zůstávají, plánují dovolenou v různých oblastech České republiky, ale málo koho napadne, že se mohou zranit i na domácí dovolené. O tom více informuje iDnes.cz.

6) Kvůli svému hendikepu nebyla obsloužena

Prodavač údajně nebyl schopen řádně poučit nevidomou ženu o náležitostech smlouvy, a proto nedošlo ke koupi pračky. Tento počin byl ombudsmanem označen jako diskriminace. Více informací naleznete na webu Novinky.cz.

Novinky sestavili: Martin Alt a stážisté