Aktuality 10/08/2020

Ze sociálního světa #76 | O nejlepším hendikepovaném sportovci, chráněném trhu práce a financování pro sociální podniky

V dnešních aktualitách se podíváme do Židlochovic a do chráněného bydlení v Lednici, poznáme nejlepšího hendikepovaného sportovce, zjistíme informace o projektu Kaleido a podíváme se, jak funguje bezúročné financování pro sociální podniky.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: stockphoto

1) V Židlochovicích pomáhají lidem v nouzi

Lidé, kteří žijí na ulici, mohou dostat šanci na nový začátek. Nový program financovaný z evropských peněz pro ně otevřeli v Židlochovicích na Brněnsku. Na reportáž se můžete podívat v Událostech Brno.

2) Nejlepší hendikepovaný sportovec je určen

V Praze 29. července proběhlo vyhlášení vítězů v anketě Nejlepší handicapovaný sportovec pro rok 2019. Vyhlášení se uskutečnilo v TOP hotelu Praha, kde se sešli známí para sportovci. Vítězství obhájil střelec Tomáš Pešek. O dalších vítězích a celkovém průběhu akce se dozvíte na webu Českého paralympijského výboru.

3) Český projekt Kaleido ukáže seniorům svět

Bratři Marek a Filip Hášovi přemýšleli, jak zkrátit dlouhou chvíli dědečkům a babičkám v současné době. Řešením se stala virtuální realita, díky které mohou procestovat svět, když jsou upoutáni na lůžko nebo mají pohybové omezení. Více se o tomto projektu dozvíte na stránkách SVĚT CHYTŘE.cz.

4) Chráněný trh práce: O navýšení příspěvku se bude jednat v řádu dnů

Chráněné dílny čelí ekonomickým problémům, MPSV ale chystá nová opatření. Jaká, to zjistíte na stránkách Parlamentních listů.

5) Chráněné bydlení v Lednici přivítá 12 nových klientů

Dvanáct klientů s mentálním a kombinovaným postižením se přemístí do chráněného bydlení v Lednici na Břeclavsku. Z ústavu do bydlení takto přešlo už 119 lidí. Informoval o tom web České televize.

6) Bezúročné financování pro sociální podniky od ČMZRB

Možnosti rozšíření využití programu S-podnik od začátku srpna nabízí Českomoravská záruční a rozvojová banka. Prostřednictvím toho je možnost využít bezúročné úvěry na realizaci projektů. Více v článku na BusinessInfo.cz.

Novinky sestavil: Martin Alt a Tereza Ryšlavá