Aktuality 27/07/2020

Ze sociálního světa #74 | O paddleboardech, Handy Cyklo Maratonu a Akci cihla

Poslední červencové aktuality přinášejí informace o lidech s Collinsovým syndromem, hledání para hokejové hvězdy, MČR v paddleboardech, Handy Cyklo Maratonu, Akci cihla i dalších možnostech ošetřovného pro OSVČ.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Akcecihla.cz

1) Jak žijí lidí s Collinsovým syndromem

V Čechách je přibližně půl milionu lidí se sluchovým postižením. Mezi nimi se vyskytuje i několik set jedinců, kteří mají Treacher – Collinsův syndrom. O jakou nemoc se jedná a jak se takovým lidem žije? Na to odpovídal Zbyněk Kašpárek v rozhovoru pro TichéZprávy.cz.

2) Reportáž z MČR v paddleboardech

Mistrovství České republiky v paddleboardech připravila organizace Aktivně s vozíkem na Veselských pískovnách. Počasí sice nepřálo, i přesto panovala dobrá nálada. Kdo se závodu zúčastnil a jak probíhal? O tom pojednává reportáž Jihočeské Televize.

3) Handy Cyklo Maraton je za rohem

Již zítra, tedy v úterý 28. července, začíná oblíbený Metrostav Handy Cyklo Maraton 2020. Startuje se v Praze, kde bude také 1. srpna připravena cílová rovinka. Kde všude se maraton zastaví a jaký je jeho program? Přečtěte si na oficiálních stránkách maratonu.

4) Akce cihla se nevzdává

Kvůli pandemii koronaviru se mnoho akcí a organizací začalo potýkat s problémy. Ty se nevyhnuly ani sbírce Akce cihla, kterou organizuje Portus Praha. Sbírka se však nevzdává, posunula termín a akce se uskutečnila v červenci. Jak vše probíhalo, se dozvíte v Pražském Deníku.

5) Poslední vlna ošetřovného pro OSVČ

Osoby samostatně výdělečně činné mohou nyní žádat o ošetřovné za červen. Částka 500 korun za kalendářní den zůstává stejná jako v předchozím měsíci, stejně jako další základní podmínky. Informuje o tom portál Peníze.cz.

6) Hledá se nová para hokejová hvězda

Para hokej je oblíbený sport nejen u nás, proto se rychle rozvíjí. Stejně rychle se rozvíjí také česká para hokejová reprezentace. I ve vašem okolí přitom může být nová para hokejová hvězda. Pomozte nám ji hledat. Více informací na webu Parahockey.cz.

Novinky sestavil: Martin Alt