Aktuality 13/07/2020

Ze sociálního světa #72 | O speciálním vozíku, bezbariérové základce a parkovišti pro Neratov

Léto je v plném proudu a my se dnes ještě jednou ohlédneme za koronakrizí. Následně se podíváme na offroad vozík, rozkvět Květné zahrady, stavbu bezbariérové základky, parkoviště pro Neratov a spoustu dalších informací.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: instagram/notawheelchair

1) Oficiální pokoronakrizový průzkum

Společnost Qualtrics připravila průzkum zvládání krizové situace v rodinách s osobami se speciálními potřebami, do kterého se může zapojit každý z nás. Máte k tomuto tématu, co říci? Pak neváhejte vyplnit dotazník na webu Qualtrics.

2) Off-road vozík pro manželku

Zack se snažil pro svoji ženu vymyslet vozík, s kterým by mohla do přírody, aby si mohli společně užívat výlety. Spojil tedy dvě elektrická kola se sedátkem uprostřed a vytvořil výrobek, o který má nyní zájem spousta lidí. Na jeho příběh se podívejte na webu rádia Frekvence 1.

3) Rozkvět Květné zahrady

Při výchově mladých je občas potřeba pomoc další osoby. V takovém případě můžete využít rad a pomoci služeb organizace Květná zahrada, z. ú. v Květné u Poličky. Patří do sítě sociálních služeb Pardubického kraje. Ta se nyní opět rozrůstá a je dobré se o nich dozvědět více. Například z portálu Pardubického kraje.

4) Další bezbariérová základka

Mladá Boleslav se v letošním roce krom nového chráněné bydlení soustředí také na rekonstrukci základní školy, na kterou získala dotaci a díky níž se stane bezbariérovou. Informuje o tom Boleslavský Deník.

5) Neratov dostane nové parkoviště

Neratov se stává stále více oblíbeným místem pro turisty. Jeho malé parkoviště však takový nátlak již nezvládá, proto se brzy dočká rozšíření, o čemž píše Rychnovský Deník.

6) Běh pro dobrou věc

Běžecká skupina Rozběháme Teplice zorganizovala charitativní běh pro Fokus Labe, kterého se zúčastnila bezmála šedesátka běžců různých věkových kategorií. Fotoreport z tohoto dne naleznete přímo na Facebooku Fokusu Labe.

Novinky sestavil: Martin Alt