Aktuality 06/07/2020

Ze sociálního světa #71 | O hendikepovaném lyžaři, zaměstnanci roku a ministryni Maláčové

Pondělní aktuality přistály na našem webu. Dnes o podpoře sociálního podnikání ve Velkém Meziříčí a Plzni, výsledcích dotazníkového šetření, práci hendikepovaného lyžaře, zaměstnanci roku a návštěvě ministryně Maláčové.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: ISP21

1) Podpora sociálního podnikání v dalším kraji

MAS MOST Vysočiny jako nositel strategie komunitně vedeného místního rozvoje vyhlašuje 6. výzvu k předkládání žádostí o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu. V rámci vyhlašované výzvy si mohou žadatelé sjednat osobní schůzku do data ukončení příjmu žádostí. Více informací o žádostech na webu Velkomeziříčsko.

2) Výsledky dotazníkového šetření sociálních podniků

Zpráva, kterou naleznete na webu České sociální podnikání, shrnuje výsledky dotazníkového šetření k situaci sociálních podniků v ČR v době koronavirové krize, které realizovalo Ministerstvo práce a sociálních věcí v roce 2020 ve spolupráci s TESSEA ČR. Kdy šetření probíhalo, jakou mělo cílovou skupinu, kolik organizací se zúčastnilo a jaké jsou výsledky, naleznete ve zprávě.

3) Může se uživit hendikepovaný lyžař?

Jsou země, kde se parasportovci mohou živit výhradně sportem, ale Česká republika mezi ně nepatří. A na výsledcích je to vidět. To potvrzuje zrakově hendikepovaný lyžař Patrik Hetmer v rozhovoru pro portál Aktuálně.cz.

4) Zaměstnanec roku vyhlášen

Každý rok zaměstnavatelé nominují v soutěži Zaměstnanec roku pořádané Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) své kolegy, kteří mají zdravotní znevýhodnění či postižení. V letošním roce bylo předání ceny bohužel posunuto kvůli koronakrizi. Nyní však již předávání mohlo proběhnout a vy se na webu Zaměstnanec Roku můžete podívat na průběh.

5) Ministryně Maláčová v Ergotepu

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD se v den svých narozenin rozhodla vyrazit do Pardubického kraje. V rámci této cesty se zastavila také v prosečském Ergotepu. Zprávu o tom naleznete na webu Ergotep. Jaká další místa následně ministryně navštívila, pak zjistíte z videa na jejím Facebook profilu.

6) Plzeň přispívá do sociální oblasti

Služby a činnosti v sociální oblasti podpoří v letošním roce město Plzeň formou finančního příspěvku 33 neziskovým organizacím. Rozděleno mezi ně bude více než 1,9 milionu korun. O této zprávě informuje portál Plzeňské novinky.

Novinky sestavil: Martin Alt