Aktuality 08/06/2020

Ze sociálního světa #67 | O trenažeru v léčebně, chlapci s autismem a programu Antivirus

Zpátky za volant v Hamzově léčebně, proč v Drahanovicích nechtějí hendikepované sousedy, zkušenosti v charitě díky krizi a proč se youtubeři vzdali syna s autismem. To a mnohem více v dnešních aktualitách.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Seznam Zprávy

1) Nový trenažér pro Hamzovu léčebnu

Hamzova léčebna v Luži má nový trenažér, který pomůže lidem po těžkém úrazu opět naučit ovládat auto. Na trenažéru můžete sednout za volant sportovního auta a vyrazit na závod, nebo si opatrně zacouvat mezi kužely stejně jako v autoškole. Co vše trenažer umí a kdo jej léčebně daroval, se dozvíte na webu Českého rozhlasu Pardubice.

2) Dotace pro Rolničku

150 tisíc sociálně terapeutické dílně a 150 tisíc na chráněné bydlení získá organizace Diakonie Československé církve evangelické (ČCE) Rolnička. Dotaci schválilo zastupitelstvo města Tábor. Více informací v Táborském Deníku.

3) Nechtějí sousedy s postižením

Další obec se postavila proti plánům výstavby bydlení pro hendikepované v blízkém okolí. Tentokrát se jedná o obec Drahanovice v Olomouckém kraji, kde by mělo vyrůst ubytování pro lidi s kombinovaným postižením. O situaci informuje web ČT24.

4) Nové zkušenosti díky nouzovému stavu

Během nouzovému režimu se změnil život každému z nás. Intenzivní změnu pocítili také v Oblastní charitě Vyškov. Setkávání s lidmi, kteří potřebovali jejich pomoc, provázel strach a obavy o vlastní zdraví. Tento strach byl na obou stranách. Kvalitní ochranné pomůcky, které by chránily klienty i pracovníky, nebyly k sehnání. S nastalou situací si však poradili a získali díky tomu cenné zkušenosti. Shrnutí situace popisují pro Vyškovský Deník.

5) Vzdali se adoptovaného syna

Dobré jméno takzvaným youtuberům jistě neudělají manželé, kteří na této platformě oba vystupují. Manželé Stauferrovi z Ohia se po několika letech se vzdali svého adoptovaného syna, kterého často ve svých videích ukazovali. Rozhodli se tak poté, co lékaři malému chlapci diagnostikovali autismus. Ten najednou zmizel z jejich klipů a až následně se zjistilo, že již v jejich rodině není. O celém incidentu píše portál iDnes.cz.

6) Kdo si sáhl na program Antivirus

Nedávno jste se mohli dočíst na našem webu o kladech a záporech programu Antivirus, který během koronakrize musel využít nejeden z nás. Kdo měl to štěstí a mohl získat peníze z tohoto programu a jak toho docílit, se dočtete na webu Seznam Zprávy.

Novinky sestavil: Martin Alt