Aktuality 01/06/2020

Ze sociálního světa #66 | O dotacích od kraje, webináři a katalogu sociálních podniků

První červnové aktuality jsou zde a přinášejí podrobnosti o programu ČSOB, dotacích od krajů, motivujícím webináři, novém katalogu sociálních podniků a mnohem více. Vítejte.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Archiv ČSOB

1) Tělocvična pro hendikepované

Chráněné bydlení v Liberci, které navštěvují nemocní a hendikepovaní, může nyní získat novou tělocvičnu a to díky právě probíhající jarní části programu ČSOB pomáhá regionům. Nabízí příležitost, díky které může podpořit veřejně prospěšné projekty v daných krajích. Více informací o projektu v Českolipském Deníku.

2) Nácviková kuchyňka

Díky již zmíněnému projektu má také šanci na novou nácvikovou kuchyňku pro lidi s hendikepem Křižovatka Handicap Centrum, o. p. s. Zda se své snu dočkáte, záleží třeba právě na vás. Více na webu ČSOB pomáhá regionům.

3) Dotace od kraje pro pomáhající firmy

Radní Pardubického kraje projednali žádosti o podporu sociálního podnikání a vybavení sociálních služeb. I přesto, že byly některé dotační programy kvůli dopadu pandemie zrušeny, v sociální oblasti se na dotační program mohou spolehnou firmy v rámci podpory fundraisingu. Informuje o tom Svitavský Deník.

4) Motivující webinář

Připravuje se nový webinář pro sociální podniky, na kterém se dozvíte současný stav motivačních prvků napříč hierarchií ve firmě, organizaci, dozvíte se kdo, koho a jak by měl motivovat a proč je motivace tak důležitá k dosažení úspěchu nejen v době krize, ale zejména po ní. Další informace o webináři naleznete na webu Zaměstnaný region.

5) Nový katalog sociálních podniků

Ministerstvo práce a sociálních věcí přináší první celorepublikový přehled výrobků a služeb sociálních podniků v podobě praktického katalogu, který vychází v tištěné i elektronické podobě. Katalog slouží především jako podpora marketingu sociálních podniků a je určen pro veřejné instituce, ale i firmy, které mají zájem odebírat výrobky a služby od sociálních podniků. V elektronické podobě bude ke stažení například na webu Českého sociálního podnikání. Kompletní informace o katalogu naleznete také na portálu Moderní obec.

6) Historický moment pro české lékaře

Historický moment zaznamenali čeští lékaři během operace, při které transplantovali kostní dřeň dítěti s Downovým syndromem, což se u nás stalo vůbec poprvé. Jak si dívka nyní vede a jaké byly postupy, informuje portál iDnes.cz.

Novinky sestavil: Martin Alt