Aktuality 04/05/2020

Ze sociálního světa #62 | O sociálních službách, značce pro vozíčkáře a dvojčatech s Downovým syndromem

První květnové aktuality představují nejen další zprávy o podnicích během koronavirové doby, ale také příběh matky dvojčat s Downovým syndromem nebo rozhovor o tom, jak vznikala nová česká značka pro vozíčkáře.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Archiv Raeda

1) Přání od osob z chráněného bydlení

Brněnská Diakonie Českobratrské církve evangelické nemůže v koronavirové době poskytovat své standardní služby. Nyní jsou služby denních center uzavřeny a jejich klienti museli zůstat doma. I přesto se lidé snaží být optimističtí. Jak situaci zvládají, se dočtete v Brněnském Deníku.

2) Sociální služby se brzy obnoví

Se začátkem nouzového stavu přišel také zákaz návštěv sociálních pracovníků k osamělým seniorům a hendikepovaným. Tomu by již brzy měl být konec. Organizace, které takové služby poskytují, upozorňují, že se jejich klienti bez pomoci déle neobejdou. Hospodářské Noviny informují o dalších krocích těchto organizací.

3) Od narození má několik hendikepů, nyní potřebuje pomoc

Sam má za sebou šest operací a to v krátkém intervalu deseti měsíců. Přesto je to velký bojovník. Sílu mu dodává hudba, kterou miluje, nyní ovšem potřebuje pomoc také od okolí. S čím bojuje a jak pomoci, se dočtete v článku na Novinkách.

4) Jak žije milující matka dvojčat s Downovým syndromem

Iveta Sochorová je vítěznou blogerkou v soutěži Maminka roku 2019. Sama má dcerku s Downovým syndromem, nyní přichází s motivačním rozhovorem matky, která má dvojčata se stejnou nemocí a je za ně vděčná. Rozhovor naleznete na webu Maminka.cz.

5) Jak vznikla nová česká značka pro vozíčkáře

Značka Raeda představuje nové české produkty pro vozíčkáře. Jak Raeda vůbec vznikla? A proč vlastně vznikla? Kdo za projektem stojí a jakým směrem se bude dále ubírat? Nejen na tyto otázky odpovídá jeden ze zakladatelů projektu Jiří Černý v rozhovoru na webu Raeda.cz.

6) Podvody v zaměstnávání invalidů

Bohužel i během zaměstnávání znevýhodněných kolegů můžeme narazit na nekalé praktiky. O tom nyní informují kriminalisté, kteří se zaměřili na určité případy, o kterých v článku informuje portál iRozhlas.cz.

Novinky sestavil: Martin Alt