Aktuality 27/04/2020

Ze sociálního světa #61 | O nároku na vrácení peněz ze zrušené dovolené a radách pro aktuální dobu

Poslední dubnové aktuality nastupují a s nimi zprávy o tom, jak v pokračující koronavirové době zvládají podniky a jedinci tuto nelehkou dobu. Podíváme se do několika krajů, kde panuje velmi podobná situace, jak můžete zjistit v následujících řádcích.

 

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Archiv Brněnská Drbna

1) Zajišťují nákupy zdravotně postiženým v době koronaviru

V koronavirové době se snaží pomáhat velké množství podniků. Nadační fond Emil například zajišťuje nákupy a jejich rozvozy pro zdravotně postižené a to i přesto, že jeho hlavním zaměřením je podpora sportu hendikepovaných. O činnosti fondu informuje Brněnská Drbna.

2) Sociální firma pomáhá postiženým koronavirem

Neziskové organizace to mají v tomto období ještě složitější, jelikož nemohou požádat o pomoc od státu. Proto se sociální firma Ergones, která spadá pod TyfloCentrum Olomouc, rozhodla pomoci také ostatním a shání finance, které by pomohly. Rozhovor naleznete na webu Olomouc.cz

3) Sociální pracovnice radí, jak pomoci sociálně slabým

V době nouzového stavu se sociálně slabí a lidé s nízkými příjmy potýkají s nejrůznějšími problémy. Sociální pracovnice Člověka v tísni radí v pořadu Radiožurnálu, jak v těchto dnech postupovat.

4) Pomáhají druhým, zvládnout koronavirovou krizi

I přesto, že neziskovky samy přežívají velmi těžce, se snaží pomoci i dalším. Řeč je o neziskových organizacích na Vysočině, které se díky tomu, že si navzájem pomáhají, drží ještě stále nad vodou, jak popisuje Žďárský Deník.

5) Nárok na vrácení peněz ze zrušené dovolené

V minulých aktualitách jsme již psali, že forma náhradního plnění dokáže pomoci při zrušené kulturní akci. To samé ale platí také v případě dovolené, která vám byla zrušena právě z důvodu koronaviru. Jak v takovém případě postupovat, radí portál Ekonom.

6) Podpořme osoby s duševním onemocněním

Organizace Spirála Ostrava usiluje o zotavení osob s duševním onemocněním z dlouhodobých psychických problémů. Pomáhá jim dlouhodobá podpora a smysluplná práce v chráněných podmínkách. V nynější době jsou však ohroženy jejich pracovní místa, jelikož se nyní rušily veškeré akce a zavřely kavárny. Ale i tak můžeme těmto lidem pomoci. Jak toho docílit, se dozvíte na portálu Darujme.cz.

Novinky sestavil: Martin Alt