Aktuality 23/03/2020

Ze sociálního světa #56 | O škole pro nevidomé, baterkománii a pomoci při koronaviru

I v době, kdy se svět téměř zastavil a řeší se především věcí okolo pandemie koronaviru, jsme se pokusili nalézt také jiné zprávy ze sociálního světa, které by vás čtenáře mohli zajímat. Našich šest vybraných zpráv naleznete níže.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Štěpán Lohr

1) Jak zvládají běžný život ve škole pro nevidomé?

Děti jsou ve škole pro nevidomé připravovány na každodenní život velmi dobře a dokážou se o sebe postarat. Je ovšem problém s nalezením zaměstnání v dospělosti. Ve většině případů končí v chráněných dílnách, kde jsou izolované a bez kontaktu s vrstevníky. Jak se s tímto problémem snaží ve školách vypořádat, se dozvíte v reportáži portálu E15.cz.

2) Spisovatelka Nesvadbová je pohlcena charitou

Šéfredaktorka módního časopisu a autorka úspěšných románů pro ženy, Barbara Nesvadbová, se také zaměřuje na celou řadu projektů v rámci charity. Můžeme ji znát jako patronku UNICEF a také zakladatelku nadačního fondu s názvem Be Charity. Zajímavý rozhovor s Barbarou připravil Český Rozhlas Plus.

3) Co je baterkománie?

Baterkománie je nový projekt, který spojuje charitu se sběrem použitých baterií. Vznikl v Moravskoslezském kraji. Kampaň trvá půl roku a je do ní zapojeno 22 měst, které sbírají baterie. Podle počtu sebraných baterií bude následně rozdělena určitá odměna. Přesněji to bude 10 korun za každý kilogram odevzdaných baterií. Kam peníze poputují a jak se zapojit, zjistíte na webu Baterkománie.

4) Lékařská on-line služba pro klienty OZP

Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) nově nabízí svým klientům on-line konzultace s lékařem na webu uLékaře.cz. Klienti mohou tedy bez nutnosti osobní návštěvy lékaře zajít do virtuální ordinace, kde klientům OZP nejen poradí, ale v případě potřeby jim i sjedná návštěvu u specialisty v místě jejich bydliště. Více informací naleznete na ZdravéZprávy.cz.

5) Nová kalkulačka na přídavky

Od dubna stoupne životní minimum. Jak se díky tomu změní nárok na přídavek na dítě, vám poradí nová kalkulačka, kterou naleznete na portálu Peníze.cz.

6) Pomáhají firmám, které pomáhají

Pracovní portál StartupJobsPro spustil speciální sekci pro firmy, jejichž podnikání má nějaký společenský dopad a kvůli koronaviru potřebují sehnat lidi, aby tyto firmy dokázaly fungovat. Právě nová sekce je určena pro tohoto typu. Inzerovat zde mohou firmy všeho druhu. Více informací naleznete na webu Mediar.cz.

Novinky sestavil: Martin Alt