Aktuality 24/02/2020

Ze sociálního světa #52 | O hendikepovaných výtvarnících, životním minimu a rozvoji sociálních služeb

Kde se koná soutěž pro hendikepované výtvarníky, jak proměnit hendikep v podnikatelský záměr, kde se projeví zvýšení životního minima, v jakém kraji se vylepšuje plán pro rozvoj sociálních služeb a mnohem více v dnešních aktualitách.

Aktuálně ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Olomoucká Drbna

1) Vrací se soutěž pro hendikepované výtvarníky

Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady opět startuje soutěž pro hendikepované výtvarníky s názvem Svět mých radostí. Letos se bude jednat již o patnáctý ročník. Jak se pořadatelé připravují, se dozvíte na webu Novinky.cz.

2) Hendikepovaní krasobruslaři si přiváží pět zlatých medailí

Krasobruslařský oddíl zdravotně postižených Nadačního fondu Emil z Brna si přiváží po účasti na Zimních hrách Speciálních olympiád Slovenské republiky 5 zlatých medailí. Jedná se tedy o další úspěch po závodech Finlandia Trophy Espoo 2019. Reportáž a rozhovor přináší Brněnská Drbna.

3) Jak proměnit hendikep v zajímavý podnikatelský záměr

Časopis Reflex určil další Hvězdu Reflexu, kterou se stala Tereza Nagyová. Dívka, která je mimo jiné držitelkou Ceny nadace Olgy Havlové. Díky čemu toto ocenění získala a jaké jsou její pocity, se dozvíte v rozhovoru Reflexu.

4) Kde se projeví zvýšení životního minima

Od 1. dubna se zvyšuje životní minimum na částku 3 860 Kč. Ke stejnému datu se také zvyšuje existenční minimum a to na 2 490 Kč. Díky tomu dosáhne více lidí na sociální dávky. Zároveň bude mít tato skutečnost také vliv na posuzování úvěrů. Více informací přináší portál Měšec.cz.

5) Vylepšení Akčního plánu rozvoje sociálních služeb

Aktualizace Akčního plánu rozvoje sociálních služeb bylo zastupitelstvem Zlínského kraje schváleno také na rok 2020. Dojde tedy především ke změnám v této síti poskytovaných služeb. Další podrobnosti uvádí portál Zlín.cz.

6) Centrum pro zrakově postižené je tu již 20 let

Olomoucké TyfloCentrum nabízí sociální služby již od roku 2000. V portfoliu se stará také o volnočasové aktivity a možnost zaměstnání pro zrakově postižené. V rámci oslav dvaceti let od svého vzniku se připravuje celá řada akcí, na které pořadatelé zvou i veřejnost. Doplňující informace přináší Olomoucká Drbna.

Novinky sestavil: Martin Alt