Aktuality 30/09/2019

Ze sociálního světa #34 | O bezbariérových webech, expertech na sociální podnikání a ženě regionu

Internetové stránky radnic se musí připravit na bezbariérovost, v Lisabonu proběhla debata o sociálním podnikání, oblíbený stacionář oslavil dvacetiny, proběhla další burza práce pro lidi se zdravotním postižením a mnoho dalšího se událo v předchozích dnech. Vítejte u dnešních aktualit ze sociálního světa.

Slavnostní vyhlášení výsledků ocenění Žena regionu 2019 pro Středočeský kraj.
Aktuálně ze sociálního světa. | Foto: Archiv KÚ Středočeského kraje

1) Internetové stránky radnic musí být bezbariérové, úřady mají na přípravu rok

Pokud dnes některá obec zřídí nové webové stránky, budou muset být už maximálně přístupné zdravotně postiženým. Ministerští úředníci budou kontrolovat hlavně to, aby je mohli, co nejsnáze ovládat lidé s poruchami zraku a senioři. Pro už zavedené stránky mají radnice přesně rok na jejich úpravu. Kompletní informace o změnách přináší portál iRozhlas.cz.

2) V Lisabonu experti debatovali o sociálním podnikání a inovacích

V Lisabonu proběhl interaktivní seminář k aktuálnímu tématu implementace finančních nástrojů. Přítomnými panelisty byli zástupci Evropské komise – DG Employment, DG Economic and Financial Affairs a hlavně pak reprezentanti z Evropské investiční banky. Program byl zaměřen na agendu finančních nástrojů v kombinaci s kofinancováním ze strukturálních fondů se zaměřením na přípravy nového programového období 2021-2027. Reportáž ze semináře naleznete na webu Euroskop.cz.

3) Karvinský denní stacionář Galaxie oslavil dvacetiny

Denní stacionář Galaxie, centrum pomoci zorganizoval na počest 20. výročí svého vzniku velkou zahradní oslavu nazvanou Zářící galaxie. Pro klienty, zaměstnance, rodinné příslušníky a také hosty z dalších stacionářů byl připraven bohatý program, nechyběla hudba, soutěže nebo workshopy. Celým dnem vás provede portál Polar.cz.

4) V Táboře proběhla burza práce pro lidi se zdravotním postižením

V Táboře nedávno proběhla burza práce pro lidi se zdravotním postižením či znevýhodněním. Zaměstnance na ní hledalo 14 firem z celého okresu Tábor, vhodná volná místa nabízeli i zaměstnanci Úřadu práce Tábor, kteří budou na místě poskytovat též poradenství. Více o akci na webu Peníze.cz.

5) Žena regionu Středočeského kraje pomáhá nemocným, dětem i seniorům

Radost Příbramáčkům je aktivita, s níž spojuje své snažení zdravotní sestra Jana Puklová Havelková z Příbrami a to je důvodem, proč se tato zakladatelka spolku pomáhajícího dětem, jež se na své rodiče nemohou spolehnout tolik, jako jejich šťastnější vrstevníci, získala ocenění Žena regionu za Středočeský kraj. Na kompletní výsledky slavnosti a názory zúčastněných, se můžete podívat v Kutnohorském Deníku.

6) Lásku našla díky internetové seznamce, říká hendikepovaná žena

Marna Michele je kvůli svému postižení upoutána na invalidní vozík. Prožila si krušné dětství, kdy ji děti za její vzhled šikanovaly, smiřovala se s tím, že si nikdy nenajde muže. Zlom ale nastal díky internetové seznamce, kde našla muže svých snů. Tento dojemný příběh naleznete na iDnes.cz.

Novinky sestavil: Martin Alt