Aktuality 26/08/2019

Ze sociálního světa #29

Kde se budou otevírat nová centra pro lidi s duševním onemocněním? Kdo se chystá podpořit sociální podnikání? Kdo trénoval s postiženými? Jaký přínos mají environmentální sociální podniky? Jak hendikepovaným pomáhá robot z Česka? To vše se dozvíte v dnešních aktualitách.

Aktuality ze sociálního světa.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: Archiv České Sociální Podnikání

1) Nová centra pomohou lidem s duševním onemocněním

O lidi s duševním onemocněním budou v Karlovarském kraji nově pečovat i dvě Centra duševního zdraví. Fungovat budou v Chebu a v Karlových Varech. Co centra nabízí, komu jsou určena a spoustu dalších informací, se zájemci dozvědí na besedách, které se uskuteční v rámci jejich slavnostního otevření. Podrobněji o nich informuje také Chebský Deník.

2) Další nastartování sociálního podnikání

Bachtale, z. s. informuje o komunitním projektu s názvem Nastartování sociálního podnikání EMILIA HANDMADE. Jedná se o přípravnou fázi pro postupné zaměstnávání sociálně ohrožených žen, které chtějí vracet do společnosti. Více informací zjistíte na Facebooku podniku.

3) Hvězdy Liverpoolu si zatrénovaly s postiženými dětmi

Během přípravy na zápas o Superpohár UEFA proti Chelsea, si hvězdy Liverpoolu našly čas na to, aby udělaly radost hendikepovaným dětem. Ty mají tak díky tréninku s vítězi Ligy mistrů za sebou nezapomenutelný zážitek. O celém setkání přináší článek portál Sport.cz.

4) Přínos environmentálních sociálních podniků

Jaký přínos pro životní prostředí mohou environmentální sociální podniky mít? Na to účastníkům enviro semináře v rámci projektu Podpora sociálního podnikání v České republice odpovídala Markéta Vinkelhoferová, spoluzakladatelka sociálního podniku Fair & Bio obchod pražírna a členka správní rady Tematické sítě pro sociální ekonomiku TESSEA ČR, z. s. Více informací naleznete na Facebooku Podpory sociálního podnikání v České republice.

5) Na vrcholky hor jen s jednou rukou

Hendikepovaná horolezkyně Maureen Becková zdolává vrcholky hor jen s jednou rukou. S tímto hendikepem se již narodila a je šťastná, kam jí osud dostal. Motivující rozhovor čtěte v časopisu Reflex.

6) Robot z Česka pomáhá postiženým

Česká firma Benetronic postavila robota, který i lidem neschopných pohybu pomůže prozkoumat místo vzdálené třeba stovky kilometrů. Jmenuje se Eiffel. Pomoc hendikepovaným ovšem není to jediné, k čemu byl stvořen. Může sloužit i jako neobvyklý reklamní nosič, který je jen těžké minout bez povšimnutí. Kompletní informace o této inovativní technologii najdete na portálu SvětChytře.cz.

Novinky sestavil: Martin Alt