Aktuality 22/07/2019

Ze sociálního světa #24

Příspěvek na automobil nebude již znevýhodňovat pracující OZP. Pracuje se také, na co největším udržení pracovních míst pro zdravotně postižené. Jak probíhá školení sociálního podnikání? Nebojte se získat práci, která vás bude bavit. Chybět nebude ani motivující lidský příběh. To jsou dnešní témata. Vítejte u čtyřiadvacátých aktualit.

Ze světa sociálního podnikání.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: ISP21

1) Chcete získat práci, co vás bude bavit?

Koalice nevládek Pardubicka informuje o možnosti, zapojit se do projektu „Štěstí přeje aktivním a dobře připraveným,“ díky kterému můžete navštívit bezplatné semináře. Kdo má na tyto semináře nárok a pro jaký region nabídka platí, zjistíte na webu Koalice.

2) Vydražený obraz zaplatí mladíkovi soustředění před mistrovstvím světa

Celkem 26 tisíc korun získal hendikepovaný plavec Arnošt Petráček díky dražbě obrazu od Tomáše Kuthana. Šek s penězi mu v Galerii Mariánská předal autor díla spolu s dražitelem a organizátory probíhající výstavy Umění žít BMW. Částku použije Petráček na přípravu na mistrovství světa v Londýně. Co na tento štědrý dar říká Arnošt a proč si autor díla vybral zrovna jeho? Dočtete se v rozhovoru pro Budějckou drbnu.

3) XXVI. ročník ceny VVOZP se blíží

Vládní výbor pro zdravotně postižené občany vyhlásil XXVI. ročník Ceny VVOZP za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení a fotografickou soutěž Navzdory bariérám. Nová díla lze stále ještě přihlásit. Kompletní informace k soutěži naleznete na portálu Vláda.cz.

4) Jak probíhá školení sociálního podnikání?

Školení sociálního podnikání v podniku Ergotep, družstvo invalidů probíhá velmi často. Jaké jsou reference a jak takové školení probíhá, třeba ve spojení s projektem Do praxe bez bariér? To se můžete dozvědět například díky reportáži jedné z účastnic školení.

5) Téma: Udržení pracovního místa pro zdravotně postižené

„I lidé se zdravotním postižením se potřebují začlenit, seberealizovat, vydělávat peníze,“ říká Jana Maláčová, která propaguje návrh ČSSD na zvýšení příspěvku na každého zaměstnance s hendikepem o 800 Kč. Více informací zjistíte na Facebooku Jany Maláčové.

6) Příspěvek na automobil nebude již znevýhodňovat pracující OZP

Poslanecká sněmovna schválila ve III. čtení návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením – konkrétně na pořízení motorového vozidla. Česká asociace paraplegiků CZEPA se výrazně zasadila o to, aby zákon neznevýhodňoval pracující lidi se zdravotním postižením. Informaci přinesl Opel Handycars na svém Facebooku, kde se také dočtete více informací.

Novinky sestavil: Martin Alt