Aktuality 08/07/2019

Ze sociálního světa #22

K pondělní ranní kávě se vždy hodí jedna věc. Naše pravidelná rubrika s názvem Ze sociálního světa, díky které budete mít i tento týden přehled o všech novinkách nejen z oblasti sociálního podnikání. Příjemný start do nového týdne.

Ze světa sociálního podnikání.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: ISP21

1) Jak žádat o příspěvek pro firmy, které chtějí zaměstnat osoby s hendikepem?

Využívání možnosti čerpat příspěvek od ÚP ČR na podporu zaměstnávání osob se zdravotním znevýhodněním na trhu práce je náročný administrativní proces. Tyto finanční prostředky přispívají firmám k lepší integraci postižených osob do pracovního procesu. Jak se takového administrativního procesu nejlépe zhostit, se dozvíte na portálu Měšec.

2) Svět nevidomých a tělesně postižených přiblížila akce Putování s hendikepem

Tma, nejistota, ale i strach z neznámého prostředí a jediný pomocník byla hůlka. Po celé Dobrušce účastníky čekala stanoviště s úkoly, kde si vyzkoušeli, jak těžké překážky musí nevidomí a tělesně postižení zvládat v každodenním životě. Reportáž z celého dne přináší Rychnovský Deník.

3) Nominace do Národní ceny sociálních služeb

Diakonie Českobratrské církve evangelické vyhlašuje 7. ročník celostátní soutěže Národní cena sociálních služeb Pečovatel/ka roku, díky které chce ocenit pracovníky ze všech druhů sociálních služeb. Víte, koho nominovat? Pak navštivte oficiální web Diakonie.

4) Na triatlon jako nevidomý

Za necelý měsíc se v Praze potřetí uskuteční triatlonový závod ze série Challenge Family. Kromě české i světové špičky se prestižního podniku zúčastní i hendikepovaní sportovci, jako například nevidomý Marek Moflár. Jak se na celý závod připravuje, zjistili v rozhovoru reportéři Českého Rozhlasu.

5) Kraj uvolní miliony na sociální služby umožňující život v přirozeném prostředí

Zastupitelstvo Zlínského kraje na svém zasedání 17. června schválilo poskytnutí finanční podpory v celkové výši 21 374 500 korun na zajištění sociálních služeb. Kromě toho Rada Zlínského kraje, již na začátku června schválila rozdělení 7 420 200 korun pro sociální služby. Celkově tak bude v průběhu roku 2019, přímo z rozpočtu kraje částkou téměř 29 milionů korun, podpořeno 114 služeb poskytovaných 45 organizacemi. Celé prohlášení naleznete na webu Zlínského kraje.

6) Návštěvníci festivalu Metronome vysportovali pro seniory a epileptiky 105 tisíc korun

Čtvrtý ročník hudebního festivalu přivedl do metropole slavná jména české i zahraniční hudební scény a k tomu přidal i nabitý doprovodný program. V Energy zóně skupiny ČEZ mohl každý v průběhu obou dnů šlápnout do pedálů handbiku a pohybem tak podpořit sociální integraci seniorů nebo osoby s epilepsií. Kam peníze poputují a co na to říkají zainteresovaní lidé, si můžete přečíst na webu Roklen24.

Novinky sestavil: Martin Alt