Aktuality 01/07/2019

Ze sociálního světa #21

Léto je v plném proudu, ale u nás okurkovou sezonu nečekejte. Sociální svět se totiž točí dál, a proto pro vás máme i tento týden nejaktuálnější novinky z této oblasti. Vítejte u jednadvacátého dílu naší rubriky.

Ze světa sociálního podnikání.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: ISP21

1) Lidem se zdravotním postižením nejvíc chybí peníze a dostupná zdravotní péče

Český statistický úřad informuje, že mezi obyvateli Česka je zhruba 13 % osob se zdravotním postižením. Bez pomoci jiné osoby není 9 % z nich schopno připravit si jídlo nebo se dostat ven z domu a pohybovat se samostatně po okolí. Přesto se u nás nenachází dostatečně dostupná zdravotní péče ani finance. Celé vyjádření si můžete přečíst na webu Českého statistického úřadu.

2) Zástupci deseti zemí EU se sešli k tématu sociální ekonomiky

Slovensko hostilo expertní peer review o sociální ekonomice. Zúčastnili se zástupci deseti zemí EU, kteří si vyměnili poznatky a zkušenosti v oblasti sociální ekonomiky a sociálního podnikání. Reportáž přináší portál SociálníPolitika.eu.

3) Na Terezku bez bariér

Umístění kabiny výtahu k rozhledně Terezce v Proseči, která se nachází ve výšce 25 metrů, umožní bezbariérový přístup a orientaci na nejvyšší vyhlídkové plošině rozhledny osobám se sníženou schopností pohybu. Kdo se na projektu podílel a v jaké fázi se nachází, popisuje web Ergotep CSR Institut o. p. s.

4) Závody v benchpressu zdravotně hendikepovaných

V Českých Budějovicích se sešli siláci, kteří soupeřili v benchpressu zdravotně hendikepovaných. Jaká pravidla mají tito lidé pro zvedání činky? Dozvíte se v článku Českobudějovického Deníku.

5) Aplikace spojující byznys a sociální podnikání

Kombinovat byznys s ušlechtilým cílem, nebývá vždy jednoduché. Povedlo se to týmu okolo Michala Barana. V jejich aplikaci Jídlov si každý den může zakoupit balíček neprodaného jídla z okolí, které by jinak skončilo v koši. Jak toto chytré propojení byznysu a sociálního podnikání funguje, se dozvíte na stránkách MámNápad.cz.

6) ČEZ Handy Kvadriatlon 2019

Před několika dny proběhl další ročník ČEZ Handy Kvadriatlonu. Ten je koncipován jako přírodní čtyřboj, složený ze čtyř disciplín. Ty se absolvují hned za sebou. Kdo se soutěže zúčastnil, výsledky a plány do budoucna, zjistíte na oficiálním webu akce.

Novinky sestavil: Martin Alt