Aktuality 24/06/2019

Ze sociálního světa #20

Již dvacet týdnů vám přinášíme pravidelnou rubriku s názvem Ze sociálního světa a jsme velmi rádi, že jste si ji oblíbili. Děkujeme za každou zpětnou vazbu, kterou od vás dostáváme a věříme, že vás v těchto řádcích budeme i nadále inspirovat a informovat. Děkujeme za vaši podporu a pojďme se pustit do dnešního dílu.

Ze světa sociálního podnikání.
Aktuálně ze sociálního světa. | foto: ISP21

1) Vítězství a rekordy z Itálie

360 sportovců ze 40 zemí světa o víkendu hostilo italské Grosseto, kde se konal další závod z atletické série Grand Prix 2019. Důkazem toho, že českým hendikepovaným sportovcům tento stadion vyhovuje, jsou čtyři české rekordy a velká řada pódiových umístění. Podrobnější informace naleznete na webu České asociace tělesně handicapovaných sportovců.

2) Charita otevřela novou kavárnu

Farní charita Kralupy nad Vltavou otevřela svůj další sociální podnik. Jeho součástí jsou azylové byty pro maminky a rodiny s dětmi, nízkoprahové centrum pro děti a mládež, keramická dílna, kanceláře pro sociálně aktivizační činnost a především tréninková kavárna. O reportáž z nového místa se postaral Mělnický Deník.

3) Knihovna pro bezbariérové Brno chce odstraňovat překážky

Díky spolupráci Poradního sboru Rady města Brna pro bezbariérové Brno a Knihovny Jiřího Mahena vznikl unikátní projekt v Knihovně pro bezbariérové Brno, kde se každé poslední úterý v měsíci setkávají odborníci na témata bezbariérovosti a další lidé, kteří k tématu mají blízko. O těchto setkání informuje portál M Zprávy.

4) Týden s Nadějí představuje život lidí s hendikepem

Akci Týden s Nadějí zahájil program pro prvňáčky ze ZŠ Sychrov v denním stacionáři na Sychrově. Zúčastnění si také mohli vyzkoušet canisterapii s cvičenou fenkou Olinkou. Reportáž naleznete ve Valašském Deníku.

5) Sociální byty v Brně vzbuzují vášně

Ohledně sociálního bydlení v Brně proti sobě stojí dva tábory. První, prezentovaný místními aktivisty, poukazuje na to, že většina ze zabydlených rodin si byty udržela a je třeba pokračovat. Druhý, podporovaný vládnoucí politickou stranou, chce jít cestou zásluhovosti a výběru rodin. MF DNES přinesla příklady z obou břehů.

6) Cyklus videospotů o sociálním podnikání

Portál České sociální podnikání přichází s dalším dílem z cyklu videospotů o sociálním podnikání. Osmý díl se věnuje možnosti využití stáží. Celý díl můžete sledovat přímo na stránkách ČSP.

Novinky sestavil: Martin Alt